شناسهٔ خبر: 54945343 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

چوب حراج رونالدو به گران‌ترین و سریعترین هواپیما

فوق ستاره پرتغالی در خبرسازی جدید به دنبال فروش هواپیمای لوکس خود با مدل «Gulfstream G ۲۰۰» است که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۲۰ میلیون یورو خریداری کرد.

صاحب‌خبر -

ابرستاره منچستر یونایتد هواپیمای لاکچری‌اش را برای فروش گذاشت.

به گزارش فارس، کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی، مهاجم منچستریونایتد پس از اعلام تمایل خود برای ترک شیاطین سرخ و گمانه زنی‌ها در مورد باشگاهی که در آن بازی خواهد کرد، تبدیل به موضوع اصلی رسانه‌های بین المللی شده است.

فوق ستاره پرتغالی در خبرسازی جدید به دنبال فروش هواپیمای لوکس خود با مدل «Gulfstream G ۲۰۰» است که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۲۰ میلیون یورو خریداری کرد.

نشریه «سان» راز فروش هواپیمای «پرتغالی» را فاش کرد. این ستاره به دنبال هواپیمای بزرگتری است تا بتواند به راحتی با خانواده‌اش سفر کند، البته این تنها هواپیمای کریستیانو نیست.

این هواپیما سریعترین و گرانترین هواپیما در بین هواپیما‌های متعلق به ستاره‌های فوتبال محسوب می‌شود. این هواپیما در سال ۲۰۰۸ در آمریکا ساخته شد و برای اولین بار در ۲۵ نوامبر ۲۰۰۹ مورد استفاده قرار گرفت.

تنها ۲۵۰ دستگاه از آن تولید شد که یکی از آن‌ها متعلق به رونالدو است. تولید این هواپیما در سال ۲۰۱۱ متوقف شد. سرعت این هواپیما معادل ۶۱۰ مایل در ساعت و قیمت آن ۲۸ میلیون پوند است و می‌تواند در هر سفر ۷۰۰۰ مایل دریایی پرواز کند و ۱۰ مسافر را حمل کند و تمامی امکانات رفاهی مسافر در سفر‌های طولانی را در خود جای داده است.

کریستیانو رونالدو این هواپیما را در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کند به بازیکنان و تاجران با قیمت ساعتی ۶ هزار تا ۱۰ هزار یورو اجاره می‌دهد.

تعدادی از ستارگانی که دارای هواپیما‌های شخصی هستند که مهمترین آن‌ها لیونل مسی آرژانتینی، نیمار برزیلی، کریم بنزما فرانسوی، دیوید بکام انگلیسی، زلاتان ایبراهیموویچ سوئدی، پل پوگبا فرانسوی، گرت بیل ولزی، ریکاردو کاکا برزیلی و ساموئل اتوئو کامرونی هستند.

نظر شما