شناسهٔ خبر: 54931002 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی:

نماینده ایلام: مقابله و مهار کرونا شاهکار دولت سیزدهم بود

ایلام - ایرنا - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: مقابله مهار کرونا شاهکار دولت سیزدهم در ابتدای تشکیل بود که موفق به مهار این بیماری در کشور شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر بسطامی روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی بررسی چالش‌های فراروی راه‌اندازی بیمارستان رازی اظهار داشت: مقابله با این بیماری و مهار آن از شاهکارهای بزرگ دولت آیت الله رئیسی است که با همت و کار جهادی دولت کریمه و ایثار و فداکاری همکاران حوزه بهداشت و درمان در سراسر کشور، به لطف خداوند متعال امید به زندگی مردم دوباره بازگشته است.

وی افزود: از تمامی مسئولان و پرسنل زحمت‌کش دانشگاه علوم پزشکی ایلام که در دوران سخت مقابله با بیماری کرونا، در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم و بیماران بودند، صمیمانه و خالصانه تقدیر و تشکر می کنم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات در سطح کشور، بیمار بودن نظام بودجه‌ریزی است که عمدتاً بر اساس قدرت چانه‌زنی برای آن تصمیم گیری می‌شود و اگر قانون حاکم شود، نیازی به رایزنی و پیگیری برای جذب اعتبارات نخواهد بود، زیرا قانون و عدالت در توزیع اعتبارات و امکانات حرف اول را می‌زند.

بسطامی تاکید کرد: نگاه جزیره‌ای است که در هر کجا وجود داشته باشد و وحدت در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حاکم نباشد، مشکلات و چالش‌ها نیز خود را نشان خواهند داد و در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد که قبل از اینکه زیرساخت یک پروژه فراهم شود، امورات فرعی بر امورات اصلی ارجحیت پیدا کند که متاسفانه در برخی از امورات به دلیل این نگاه بخشی و جزیره‌ای؛ به کلیت یک امکان در سطح استان توجه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی افرادی هستند که برآیند تلاش آنان، سلامت مردم است و از سرمایه‌های جامعه محسوب می‌شوند که خوشبختانه دربین مردم جایگاه و منزلت بالایی دارند و همین مسئله نشان می‌دهد که باید قدردان زحمات و تلاش‌های آنان باشیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست باید بررسی کنیم که مدیران دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با راه‌اندازی بیمارستان، چه اقدامات و خدماتی برای راه‌اندازی آن داشته‌اند.

بسطامی اظهار داشت: تکرار این جلسات و بیان مکرر مسائل و مشکلات، نشانگر این است که اقدامات لازم انجام نشده و همچنان مشکلات به قوت خود باقی مانده‌اند.

وی افزود: مردم شریف استان محب اهل بیت(ع) هستند و این یک فرصت ارزشمند و معنوی برای استان ایلام است که باید در راستای ارتقا امکانات و زیرساخت‌ها، از این فرصت ارزشمند به خوبی بهره گیری کنیم.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: بیمارستان رازی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه متعلق به تمام مردم استان و حتی مردم شریف ایران اسلامی در اربعین حسینی است.

بسطامی اظهار داشت: برای انتقال مشکلات، چالش‌ها و نیازمندی‌های حوزه سلامت و اختصاص اعتبارات بیشتر به دانشگاه علوم پزشکی؛ نیاز است که نمایندگان، استاندار و رییس دانشگاه را در این رابطه یاری کنیم زیرا اگر همه در کنار هم باشیم، قطعا در سطح ملی در راه تحقق اهداف و برنامه‌های حوزه سلامت، تاثیرگذاری بیشتری خواهیم داشت.

وی اظهار افزود: یکی از اولویت‌های استان راه‌اندازی بیمارستان رازی است و مسائلی همچون آب، برق، فاضلاب و راه دسترسی؛ مشکلاتی هستند که در حال حاضر مانع از راه‌اندازی بیمارستان رازی شده‌اند.

وی تاکید کرد: از مسئولان آب و فاضلاب، برق، راه و شهرسازی و همه دستگاه‌ها و ارگانها که مرتبط با راه‌اندازی این بیمارستان هستند، انتظار داریم که در کنار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای رفع چالش‌ها و مشکلات فراروی راه‌اندازی بیمارستان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و به افتتاح و بهره‌برداری آن کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام، مهم‌ترین طرح سلامت در حوزه درمان استان محسوب می‌شود که با گذشت ۱۲ سال از کلنگ‌زنی آن هم اکنون با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل نهایی و بهره‌برداری قرار دارد.

نظر شما