شناسهٔ خبر: 54788885 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

پیگیری های نماینده شرق گلستان جواب داد

پرداخت طلب گندمکاران گلستانی تا پایان هفته/ طلب کلزاکاران هم پرداخت می شود

با پیگیری دکتر رضا آریانپور طلب گندمکاران گلستانی تا پایان هفته پرداخت خواهد شد.

صاحب‌خبر -

رضا آریانپور در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا با اشاره به اینکه استان‌گلستان یکی از استان های پیشرو در تولید محصولات استراتژیک در کشور است، اظهار کرد: نقش استان گلستان و کشاورزان تلاشگر ما در امنیت غذایی کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و همه مسئولان باید متناسب با این نقش به فکر کشاورزان گلستانی باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه تاخیر در پرداخت پول کشاورزان گلستانی که گندم و کلزای خود را به مراکز خرید تحویل داده بودند آنها را در شرایط سخت اقتصادی قرار داده است، افزود: عمده نمایندگان استان مراجعات و تماس های مکرری را از سوی مردم در این زمینه داشتند.

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه اعضای مجمع نمایندگان برای تسریع در پرداخت پول کشاورزان پیگیری های خوبی را صورت دادند، خاطرنشان کرد: امروز و در پی ارتباطات و پیگیری های گسترده جلسه ای با حضور وزیر جهاد کشاورزی ، معاونین مربوطه ، آقای دکتر راد مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی و دبیر مجمع نمایندگان استان برگزار گردید .

آریان پور از موافقت و تعهد وزارت جهاد کشاورزی در این نشست مبنی بر پرداخت ۷۰ درصد طلب گندمکاران گلستانی تا پایان همین هفته خبر داد و گفت: این پرداخت بدون تقدم و تاخر و نسبت به همه طلبکاران صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه الباقی طلب گندمکاران گلستانی نیز بر اساس توافق صورت گرفته در این جلسه تا دو هفته آینده پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: کشاورزان هیچ نگرانی بابت پرداخت طلب خود نداشته باشند چون دولت نیز به اهمیت پرداخت به موقع این طلب ها اذعان دارد.

نماینده مردم کلاله، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه با بیان اینکه بخشی از کشاورزان گلستانی نیز که اقدام به کشت کلزا و تحویل آن به مراکز بخش خصوصی کرده بودند هنوز پول خود را دریافت نکرده اند، گفت: مقرر شد بانک های عامل نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به مراکز خصوصی خرید کلزا اقدام کنند تا طلب کشاورزان کلزا کار نیز پرداخت شود.

انتهای پیام

نظر شما