شناسهٔ خبر: 54786861 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه:

بازسازی بافت فرسوده در کرمانشاه نیازمند ارائه تسهیلات است

کرمانشاه- مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه گفت: بازسازی بافت فرسوده در کرمانشاه نیازمند ارائه تسهیلات است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محسن ارجمندی عصر یکشنبه در نشست بررسی وضعیت بافت فرسوده کرمانشاه که با حضور مدیران دستگاه‌های عضو در سالن شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: استاندار کرمانشاه در آخرین نشست شورای مسکن استان خواهان بررسی و ارائه مشوق‌های تازه برای احیای بافت‌های فرسوده استان کرمانشاه و به ویژه شهر کرمانشاه و ایجاد یک تحول مثبت در وضعیت نامناسب فعلی شد.

وی افزود: وجود تعداد زیادی واحد مسکونی با متراژ بسیار پایین در بافت‌های فرسوده یکی از موانع رونق ساخت و ساز در این بافت‌ها است که با تشویق مالکین این واحدها برای مشارکت در ساخت پروژه‌ای مسکونی و تجمیع آنها می‌توان به حل این مشکل کمک کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه مهیا کردن بسترها برای ورود تشویق سرمایه گذاران را یکی دیگر از راهکارهای اثرگذار دانست و تصریح کرد: ترغیب افراد برای سرمایه گذاری در بافت‌های فرسوده نیازمند ارائه مشوق‌های مناسب همچون کاهش هزینه انشعابات و ماده ۱۰۰، افزایش تراکم، ارائه تسهیلات مناسب و … است که باید از طریق شورای مسکن و کمیسیون ماده پنج تصویب و ارائه شود.

ارجمندی خاطرنشان کرد: فراهم شدن بسترها برای رونق ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده به پویایی اقتصادی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق بسیار کمک می‌کند.

نظر شما