شناسهٔ خبر: 54749155 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

تأکید «هنیه» و «النخاله» بر گزینه راهبردی مقاومت

«اسماعیل هنیه» و هیئت حماس در ادامه سفر به لبنان با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و شماری از مسئولان این جنبش در بیروت دیدار و گفتگو کردند.

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلام فلسطین (حماس) و هیئت همراه او با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و شماری دیگر از مسئولان این جنبش در بیروت دیدار کردند.

پایگاه اطلاع رسانی جنبش حماس با اعلام این خبر افزود: دو طرف در این دیدار که دیروز پنج شنبه انجام شد، درباره تحولات میدانی و سیاسی مرتبط با مسئله فلسطین، تحولات قدس اشغالی و مسجد الاقصی و تلاش‌های رژیم اشغالگر برای تقسیم زمانی و مکانی آن و تهدیدات مستمر این رژیم علیه ملت فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

هیئت حماس و جهاد اسلامی همچنین به تلاش‌های رژیم اشغالگر برای گسترش نفوذ در منطقه از طریق عادی سازی روابط و بازتاب‌های منفی آن بر مسئله فلسطین و ملت‌های منطقه اشاره کردند.

در این دیدار، بر مقاومت همه جانبه و فراگیر به عنوان تنها گزینه راهبردی برای مقابله با دشمن اشغالگر تأکید شد و طرفین به مسائل و مشکلات مربوط به ملت فلسطین در داخل و خارج و اردوگاه‌های آوارگان و راه‌های فراهم نمودن زندگی با عزت برای همه فرزندان ملت فلسطین در هر جایی پرداختند.

هیئت‌های حماس و جنبش اسلامی موضع سر و سامان دادن به اوضاع داخلی بیت فلسطینی را نیز مورد بررسی قرار دادند و بر ضرورت محقق ساختن وحدت ملی بر اساس تقابل با رژیم اشغالگر و تلاش برای برآورده ساختن مطالبات برحق ملت فلسطین تأکید کردند.

قابل ذکر است که هیئت جنبش حماس به ریاست اسماعیل هنیه سفر خود به لبنان را از روز سه شنبه گذشته آغاز و در این سفر با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و میشل عون رئیس جمهور و شمار دیگری از مقامات سیاسی و مذهبی لبنان دیدار و درباره تحولات منطقه و فلسطین بحث و تبادل نظر کرده است.

انتهای پیام/

نظر شما