شناسهٔ خبر: 54749031 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

واکنش ارتش اسرائیل به گزارش سازمان ملل: فلسطینیان گلوله‌ای که ابوعاقله با آن کشته شده را تحویل دهند

صاحب‌خبر -

شفقنا- رژیم صهیونیستی گزارش سازمان ملل را مغرضانه خواند و تاکید کرد که «شیرین ابوعاقله» توسط نظامیان اسرائیلی به شهادت نرسیده است.

به گزارش شفقنا از ایرنا، بنا به اعلام شبکه الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرده که بر اساس تحقیقاتی که به عمل آورده، تایید می‌کند که تیراندازی به این خبرنگار غیر عمدی بوده است، اما این را که توسط نظامیان صهیونیستی به شهادت رسیده، رد کرد.

این رژیم مدعی است که گزارش کمیسیون سازمان ملل مغرضانه بوده و در عین حال درخواست خود را از فلسطینی ها برای تحویل گلوله ای که ابوعاقله را کشته تجدید کرد.

سازمان ملل متحد روز جمعه تایید کرد که «شیرین ابوعاقله» خبرنگار و روزنامه نگار فلسطینی در ۲۱ اردیبهشت گذشته با تیراندازی نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده است.

یادآور می شود، کشته شدن ابوعاقله ۵۱ ساله با شهروندی دوگانه فلسطینی – آمریکایی که به مدت ۲۰ سال، گزارشگری درگیری‌ها و رویدادهای سرزمین‌های اشغالی و بخصوص کرانه باختری را بر عهده داشته، آتش خشم و اعتراض جهانی را برانگیخت.

فلسطینیان نیز از این حادثه برای تجسم عینی خطرات و درد و رنج‌های زندگی زیر اشغال اسرائیل بهره برده‌اند، زیرا کشته شدن فلسطینیان به ندرت توجه و تحقیق بین المللی را برانگیخته و نظامیان متهم به ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان در کرانه باختری به ندرت محکوم شده اند.

در همین حال، دیروز پنجشنبه گروهی متشکل از ۲۴ سناتور آمریکایی از جو بایدن رئیس جمهور این کشور خواستند تا واشنگتن مستقیما در تحقیقات شهادت شیرین ابوعاقله روزنامه نگار الجزیره شرکت کند.

قانونگذاران آمریکایی که همگی دمکرات و دو سناتور مستقل هستند، خواستار «تحقیقات کامل و شفاف تحت نظارت آمریکا» در مورد شهادت شیرین ابوعاقله، یک خبرنگار فلسطینی-آمریکایی شدند.

نظر شما