شناسهٔ خبر: 54749006 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

مربی و بازیکنان تیم بسکتبال ایران نوین چه گفتند؟

اسلامی: این تیم را از سه نسل مختلف بسکتبال ایجاد می کنیم/ تیم بسکتبال ایران نوین از بازیکنان جوان لیگ برتر تشکیل شد

مربی و بازیکنان تیم بسکتبال ایران نوین صحبت کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، محمدرضا اسلامی سرمربی تیم بسکتبال ایران نوین، در آستانه‌ی رقابت‌های چهار جانبه ارمنستان در خصوص آمادگی تیم ملی بیان کرد: فلسفه تشکیل تیم ملی ایران نوین براساس جلسه‌ای که با ریاست فدراسیون بسکتبال و کادر فنی تیم ملی داشتیم، تصمیم بر این شد که برای پشتوانه‌سازی تیم ملی و ایجاد یک چرخه برای این که هر دو سال یکبار بازیکنانی که کیفیت و قواره وجود در تیم ملی بزرگسالان ایران را دارند، در اختیار سرمربی قرار بدهیم تا بتوانیم بازیکنانی که از از نظر فیزیکی، فنی و هوشی مستعد هستند را با تمرینات مستمر و برنامه ریزی که فدراسیون برای این بازیکنان در نظر گرفته، به شرایطی برسانیم تا بتوانند در تیم ملی بزرگسال ایفای نقش کنند.

اسلامی اضافه کرد: کار ما در دو مرحله آغاز شد و دو اردوی شناسایی را برگزار کردیم، دو اردوی شناسایی دیگر هم در نظر داریم. اما با توجه به دعوت کشور ارمنستان از تیم ملی ایران، برای حضور در مسابقات چهارجانبه، با توجه به برنامه‌ریزی خوب فدراسیون برای تیم ایران نوین و نگاه تمرینی و مسابقه‌ای توأم با توسعه ورزشکار‌ها و بهبود شرایط این بازیکن‌ها در مسابقات بین المللی، تصمیم بر آن شد که تیم ملی ایران نوین در این مسابقات شرکت کند.

سر مربی تیم بسکتبال ایران نوین افزود: این مسابقات از سطح بالایی برخوردار است و تیم‌های ملی سوریه و ارمنستان و همچنین یک تیم از کالج آمریکا در این رقابت‌ها حضور دارند. میدان بزرگی برای تجربه اندوزی و محک جدی این بازیکنان خواهد بود. پس از بازگشت از این مسابقات با یک ارزیابی و سنجش مناسب نسبت به نفراتی که در این تورنمنت حضور داشتند و بازیکن‌هایی که قرار است پس از پایان رقابت‌های نوجوانان و جوانان آسیا به این تیم اضافه شوند، خواهیم داشت.

او در ادامه اظهار داشت: برنامه ما به این شکل است که این تیم را از سه نسل مختلف بسکتبال ایجاد کنیم. برنامه‌ریزی شده تا ترکیب مفیدی از  بازیکنان مستعد برای توسعه یافتن از نسل‌های زیر ۲۳ سال، زیر ۱۸ سال و زیر ۱۶ سال در بلند مدت داشته باشیم. نگاه نتیجه‌گیری در تورنمنت‌های پیش‌رو را نداریم و صرفا برنامه تمرینی، توسعه بازیکنان و رساندن آن‌ها به شرایط مسابقات بین‌المللی است‌. انشاالله بتوانیم از این مسابقات با بالاترین بهره فنی، برنامه جدیدی برای آینده پی‌ریزی کنیم. امیدوارم بتوانیم طی سه ماه آینده ترکیب ۱۸ نفره‌ای که برای برنامه‌ریزی بلندمدت در اختیار فدراسیون قرار می‌گیرند، بهترین ترکیب باشد و بالاترین بهره‌وری را ظرف دو سال آینده داشته باشند.


*واحدی؛ تیم بسکتبال ایران نوین از بازیکنان جوان لیگ برتر تشکیل شد

بازیکن تیم ملی ایران نوین گفت: همه بازیکنان با انگیز هستند و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم، امیدوارم که بتوانیم در این مسابقات نتیجه خوبی بگیریم و در آینده همین بازیکن‌ها به تیم ملی بزرگسالان تزریق شوند و به این تیم کمک کنند.

سینا واحدی بازیکن تیم بسکتبال ایران نوین در آستانه‌ی رقابت‌های چهار جانبه ارمنستان اظهار داشت: حدود چهار هفته از تمرینات خود را در اردوهای تیم ملی پشت سر گذاشتیم و بازیکنان در حال حاضر از آمادگی خوبی برخوردارند. تعدادی از بازیکنان در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور داشتیم و برای کمک به تیم ملی ایران نوین جهت حضور در مسابقاتی که در پیش داریم، به این تیم اضافه شدیم.

واحدی ادامه داد: مسابقات چهارجانبه ارمنستان، یک تورنمنت دوستانه است که با حضور چهار تیم، یعنی تیم ملی ایران نوین، تیم‌های ملی ارمنستان و سوریه و یک تیم از کالج آمریکا برگزار می‌شود. امیدوارم که بتوانیم بازی‌های خوبی را انجام دهیم و در این رقابت‌ها موفق باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: بازیکن‌های تیم ایران نوین همه بازیکنان جوان لیگ برتر هستند، تقریباً اکثر بازیکنان زیر ۲۱ سال و تعدادی بالای ۲۱ سال دارند و در کل ترکیب جوانی داریم. همه بازیکنان با انگیز هستند و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم، امیدوارم که بتوانیم در این مسابقات نتیجه خوبی بگیریم و در آینده همین بازیکن‌ها به تیم ملی بزرگسالان تزریق شوند و به این تیم کمک کنند.

انتهای پیام/

 

نظر شما