شناسهٔ خبر: 54748975 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رفع مشکل دامداران به استان ایلام تخصیص یافت

استاندار ایلام گفت: با هدف رفع مشکلات دامداران ناشی از خشکسالی ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان استان پرداخت می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حسن بهرام‌نیا عصر امروز در دیدار صمیمی با مردم روستای پیازآباد زردلان پس از شنیدن خواسته ها و مطالبات آنان به مدیران دستگاه‌های ذی ربط دستور داد که مشکلات مطرح شده تحت اقدام و پیگیری جدی قرار دهند.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به فلسفه‌ی سفر های شهرستانی گفت: هدف حضور در کنار مردم و شنیدن مسائل و مشکلات آنها از نزدیک است.

وی در ادامه گفت: در این دیدارها از طرح ها و پروژه های نیمه تمام بازدید می شود و در نهایت در شورای برنامه‌ریزی شهرستان که پایان بخش این سفر ها است تصمیمات مقتضی در راستای توسعه و رفع مشکلات گرفته خواهد شد.

 بهرام نیا در ادامه از آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی هلیلان در هفته دولت خبر داد و گفت: انشاءالله این پروژه بسیار مهم در هفته دولت بصورت رسمی کلنگ زنی می‌شود که متوسط 700 نفر در ابتدا مشغول بکار می شود و در صورت توسعه بیش از 2 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

وی در خصوص پروژه راهسازی مسیر پیامن به میدر ( تنگ تیر ) گفت: این پروژه سه قطعه 18 کیلومتر است که انشاءالله تا قبل از سال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: 13 کیلومتر ( دو قطعه ) دیگر این پروژه تا انتهای سال بیس و تا سال آینده آسفالت آن انجام میدید.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که به زودی مشکل آب روستاهای بخش جزمان تامین می شود، اظهار داشت: همچنین رفع مشکل آنتن دهی برخی نقاط هلیلان با جدیت در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با کمک نهادهای انقلابی نظیر بنیاد علوی کارهای خوبی در حوزه خدمات رسانی و اشتغالزایی در این شهرستان انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه عمده فعالیت این مردم کشاورزی و دامداری است، اظهار داشت: اما به واسطه خشکسالی مردم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند که در راین راستا تلاش کردیم علوفه عشایر را تامین کنیم.

وی افزود: برای هر راس دام 500 هزار تومان تسهیلات به دامداران اعطا می شود و اخیرا 3 میلیارد تومان اعتبار به استان برای این تسهیلات ابلاغ شده است.

 بهرام نیا با اشاره به اینکه ظرفیت های گردشگری هلیلان بی نظیر است، اظهار داشت: باید بوم گردی، تورها و ایجاد اقامتگاه در دستور کار قرار گیرد که دولت هم برای حمایت از فعالان این عرصه در قالب تبصره 16 و  18 تسهیلات ارزان قیمت اعطا می‌کند.

انتهای پیام/180/ی

نظر شما