شناسهٔ خبر: 54312077 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

نصب سنگ اسلب با چسب

صاحب‌خبر -

نصب سنگ اسلب با چسب

ملاتینو فروشنده چسب اسلب برای چسباندن انواع سنگ اسلب و یا سنگ هایی با ابعاد بزرگتر از 120 سانتی متر مناسب است . این چسب ها در دو رنگ سفید و خاکستری عرضه  میشود .

توجه شود که چسب سنگ اسلب ملاتینو برای چسباندن انواع کاشی یا سرامیک ، تزئینی و استخری هم مناسب است .  زیرا که این چسب با قدرت گیرایش بالایی که دارد . اطمینان خاطر را به متخصصان نصب میدهد .

نصب سنگ اسلب پشت تلویزیون

چسب سنگ اسلب  TL308 , TL318در دو رنگ سفید و خاکستری در بازار وجود دارد  . که با نام چسب اسلب و یا چسب سنگ اسلب شناخته میشود. و این دو نوع چسب اسلب از نظر کارایی مثل هم هستند . تنها تفاوت این چسب اسلب سوپر قوی با مدل های قبلی در ابعاد و میزان قدرت چسبندگی است. که این مدل چسب اسلب برای چسباندن کاشی و سرامیک و سنگ بزرگ تر از ابعاد 120 سانتی متر استفاده میشود. هر چقدر میزان سرامیک و سنگ شما بزرگ تر یا سنگین تر باشد. از این چسب اسلب استفاده میشود . و همچنین محیط های مرطوب مثل سرویس های بهداشتی، استخر ها، آب نما ها و آشپزخانه میتوان از این چسب اسلب استفاده کرد.

مزایای چسب  سنگ اسلب ملاتینو

میزان مصرف کم

انعطاف پذیری بالا

سادگی استفاده

قدرت چسبندگی  بالا برای سطح کاشی های قدیمی

سرعت اجرای کار افزایش پیدا میکند.

میزان مصرف کم

قدرت چسبندگی زیاد

باعث سبک شدن سازه میشود.

به صورت مستقیم میتوان روی آستر های سیمانی و بتنی و حتی همچنین روی ملات های آهکی نیز استفاده کرد .

لغزش کاهش یافته است.

برای سطوح داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود.

قیمت نصب سنگ اسلب

در رابطه با قیمت نصب سنگ اسلب لازم است بیان کنیم که اسلب سنگ ها را می توان بر روی دیوار و یا در کف استفاده کرد .

نکته ای که در اینجا وجود دارد نحوه نصب سنگ اسلب می باشد ، برخی از سنگ اسلب ها را همراه با نور پردازی نصب می کنند که در این جا میزان قیمت نصب سنگ اسلب با توجه به میزان کار بیشتری که بر روی آن انجام می شود قطعا بیشتر خواهد بود و یا قیمت سنگ اسلب در برخی جاها به نوع سنگ مورد نظر هم بستگی دارد ، نصب برخی از مدل سنگ های بوک و فور مچ کمی سخت تر خواهد بود نصب آن ها کمی هزینه بیشتری دارد .
نصب سنگ اسلب با چسب

پس در رابطه با قیمت نصب سنگ اسلب لازمه به این مورد که چقدر کار قرار است در نصب سنگ اسلب انجام شود و یا قرار است آن ها را در چه جاهایی نصب کرد و از همه  مهم تر متراژ جایی که قرار است نصب کنید هم اهمیت دارد و نیز تاثیر گذار خواهند بود.

قیمت نصب سنگ اسلب دیوار و کف

خیلی از دوستان و  مخاطبان ما از ما درخواست دارند تا قیمت دقیق نصب سنگ اسلب را برای آنان بیان کنیم اما این کار کاملا غیر حرفه ای بوده  و امکان وجود خطا نیز وجود دارند  و همان گونه که گفتیم محاسبه قیمت نصب سنگ اسلب دیوار و کف به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد که برخی از این عوامل را به شما معرفی کردیم که یکی از مهم ترین آن ها شیوه نصب  سنگ اسلب توسط نصاب کار اسلب سنگ می باشد.

طریقه نصب سنگ اسلب

در نصب سنگ اسلب علاوه بر تمیز بودن سطح کار ، ماله باید شیار دار و متناسب با سایز سنگ استفاده شود . سایز متناسب شیارهای ماله بیشتر از 10 میلیمتر باشد . و چسب با ضخامت مناسب بر روی سطح کشیده شود . در هر مرحله دقت شود از زمانی که چسب سنگ پخش میشود . تا چسباندن سنگ  بیشتر از1 ساعت نشود . میتوانید در ابتدا گیره های پلاستیکی ترازکننده را در فاصله های مناسب بر روی چسب قرار دهید .همچنین علاوه بر اجرای  چسب اسلب روی سطح کار باید به پشت سنگ خود با ماله چسب اسلب  باشیار 6 میلیمتر کشیده شود . و در مرحله بعد سنگ را در جای خود قرار دهید . برای چسبندگی بهتر در حالی که سنگ اسلب را روی چسب فشار میدهید . به آرامی در جای خود حرکت دهید .  این کار باعث میشود که همپوشانی بهتری صورت گیرد . و از جدا شدگی جلوگیری شود . و همتراز سنگ ها را انجام  دهید . و ازهم سطح بودن کار اطمینان پیدا کنید . در مرحله آخر بند کشی را انجام دهید .  به این نکته دقت کنید . که به مخلوط چسب در حال گیرش آب اضافه نکنید . که با این کار به مخلوط آسیب میزنید .  و برای همزدن  از همزن برقی با دور کم استفاده کنید . مخلوط را 3 تا 5 دقیقه مخلوط کنید . تا مخلوط یکنواختی ایجاد شود . این محصول مسمومیت سمی ندارد . اما در حین کار باید ایمنی رعایت شود . و از دستکش و عینک استفاده شود .
نصب سنگ اسلب با چسب

به این نکته دقت کنید که نصب کاشی و سرامیک و سنگ یک کار تخصصی است . اگر چه چسب سنگ اسلب کار را خیلی راحت کرده اما نمیتوانید به راحتی و بدون داشتن تجربه نصب سنگ را انجام دهید. و با ید  کار را به نصاب متخصص بسپارید .

نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار گچی

زمانی که کاشی وسرامیک شما معمولی است و سطح کار به جذب آب مقاوم نیست . از چسب کاشی استاندارد استفاده میکنیم . و در صورتی که کاشی و سرامیک در ابعاد بزرگتر تا 1 متر و بیست سانتی متر میباشد . از چسب پرسلان ویژه میتوانیم استفاده کنیم . اما درصورتی که ابعاد بیشتر از 1 مترو بیست میباشد . و سطح کار به جذب آب مقاوم است مثل  نصب روی سطوح گچی ، لعابی ، باز سازی های کاشی سرامیک های قدیمی  میتوان از چسب های اسلب استفاده کرد .

نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار

نصب سنگ اسلب در ساختمان برای قسمت‌هایی مثل آشپزخانه، کانتر، دیوار پشت تلویزیون که نیاز به تنوع رنگ و طرح سنگ بیشتر حس می‌شود، کاربرد اساسی دارد.

بیشترین حجم استفاده از سنگ اسلب در دیواره ساختمان و برای طراحی و دکوراسیون این قسمت‌ها می‌باشد. نصب سنگ اسلب روی دیوار به نسبت دیگر قسمت‌ها نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد.نوع مصالح به کار رفته و هدف شما در انتخاب سنگ اسلب برای نصب روی دیوار بسیار تاثیر گذار است.

مدل‌های متنوعی از کاربرد سنگ اسلب در دیوار متنهی به شومینه و پشت تلویزیون دیده شده که هر کدام بانگر از اهمیت این سنگ در تغییر دکوراسیون داخلی به سبک جدید است.

 و همچنین این چسب سنگ  برای چسباندن کاشی و سرامیک در مکان هایی که رطوبت دارند . مثل آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ،استخر هم مناسب است.

منظور از چسب کاشی استخری همان چسب کاشی ضد آب یا چسب اسلب ملاتینو است . که  مقاومت زیاد نسبت به نفوذ آب  و قابلیت تحمل دما در گستره های بالا و پایین را دارد.  که به انعطاف پذیری زیاد این چسب اشاره میکند . که همین چسب کاشی استخری برای سیستم های گرمایش و سرمایش از کف هم مناسب است .برای سونا ، جکوزی ، آب نما ، استخر استفاده میشود . 

نحوه مصرف چسب  اسلب به این گونه است که فقط با کمی آب مخلوط شود . وبا  همان ماله دندانه دار پخش میشود .

نظر شما