شناسهٔ خبر: 54300732 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس مرکز نوآوری علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی خبر داد:

برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز

رئیس مرکز نوآوری علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی گفت: اولین مدرسه تابستانی دانش مغز با هدف آشنایی دانش آموزان با این رشته در هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا برگزار می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه باکویی رئیس مرکز نوآوری علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز، گفت: با توجه به کاربردهای فراوان رشته علوم شناختی و مغز، هدف بر این است تا بتوانیم این رشته جدید را در سطح دانش آموزی معرفی کنیم تا دانش آموزان علاقمند بعد از آشنایی با این رشته به انجام تحقیق و پژوهش بپردازند و ایده‌هایشان را به سوی تجاری سازی پیش ببرند.

وی با اشاره به استقبال جهانی از رشته‌های جدید و نوظهور به خصوص در حوزه علوم شناختی و مغز، ادامه داد: با کمک وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم شناختی و مشاوره‌های علمی از اساتید مختلف در حوزه‌های گوناگون علوم شناختی و مغز برنامه ریزی برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز با هدف آشنایی دانش آموزان با این رشته در هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا صورت پذیرفت.

با اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، در ادامه، فاطمه باذلی محبوب دبیر علمی مدرسه تابستانی دانش مغز با اعلام برگزاری این رویداد در نیمه دوم تیرماه گفت: این رویداد ویژه کلیه دانش آموزان مقاطع تحصیلی هشتم تا یازدهم از سراسر کشور می‌باشد که به صورت مجازی برگزار می‌گردد و علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این دوره از طریق سایت جشنواره دانش آموزی ابن سینا اقدام به ثبت نام نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت علوم شناختی و رشته‌های مرتبط با آن، رویداد مدرسه تابستانی دانش مغز با محورهای تصویربرداری مغز – ارزیابی و توانبخشی شناختی – سلامت مغز – بیماری‌های دارای جنبه شناختی و شناخت اجتماعی در قالب یکی از رویدادهای مهم هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا برگزار می‌شود.

محبوب بیان داشت: در برنامه ریزی این رویداد سعی شده تا با ارائه مباحث به روز این رشته، بیشتر به روش‌ها و راه‌های ارتقاع و پیشرفت تحصیلی که از طریق مغز اتفاق می‌افتد پرداخته شود و در مباحث درسی دانش آموزان ورود نشود، و با توجه به این نکته که دانش آموزان برای اولین بار است که با این مباحث روبرو می‌شوند این دوره به صورت آموزش محور خواهد بود و از دوره‌های دیگر که به صورت فصلی برگزار می‌گردد بخش آموزش و پژوهش را در کنار هم خواهیم داشت.

دبیر علمی مدرسه تابستانی دانش مغز گفت: در انتها و پس از برگزاری یک دوره مسابقه به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد و دانش آموزان برگزیده به صورت رایگان در باشگاه مغز دانش آموزی ثبت نام و به صورت افراد فعال شناخته می‌شوند.

نظر شما