شناسهٔ خبر: 54300330 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

دیدار محمود عباس با سفیر عربستان در اردن

در آستانه تشدید تنش احتمالی در اراضی فلسطینی، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مقر اقامت خود در امان، با سفیر عربستان در اردن دیدار کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، محمود عباس، رئیس تشکلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با نایف بن بندر السدیری، سفیر عربستان در اردن از مواضع پادشاهی عربستان در قبال ملت و رهبری فلسطین قدردانی کرد.

در همین راستا، السدیری بر مواضع ثابت عربستان در قبال ملت فلسطین و مسأله عادلانه آن تأکید کرد.
وی همچنین بر تمایل سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به ارائه خدمات و امکانات لازم برای خدمت به مسأله فلسطین در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

پیشتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتشار بیانیه‌ای در سایت خود، خواستار تجمع گسترده در سراسر فلسطین اشغالی و خارج آن و برافراشتن پرچم فلسطین در تمامی نقاط جهت دفاع از قدس و مسجد الاقصی و حمایت از مقدسات اسلامی و مسیحی آن و تاکید بر هویت عربی این منطقه و قدس شد و تاکید کرد: حاکمیت در این مناطق تنها از آن فلسطینی‌ها است.

این جنبش در بیانیه خود تاکید کرد: این مسؤولیت تاریخی ملت قهرمان فلسطین و امت‌های بزرگ عربی و اسلامی است و ما در دفاع از قبله اول مسلمانان و معراج‌گاه پیامبر و نیز آزادسازی سرزمین (فلسطین) از اشغالگران ظالم صهیونیستی برای بازگرداندن فلسطین به مردم و آغوش امتش مشارکت می‌کنیم تا فلسطین قبله آزادگان جهان شود.

شهرک‌نشین‌ها هر ساله در سالروز جنگ ژوئن ۱۹۶۷ راهپیمایی موسوم به "پرچم‌ها" را در قدس اشغالی برپا می‌کنند، این راهپیمایی در سال گذشته موجب شد عملیات "شمشیر قدس" از سوی گروه‌های فلسطینی در پاسخ به حملات ۱۱ روزه اسرائیلی‌ها به نوار غزه آغاز شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما