شناسهٔ خبر: 54289355 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

استقلال شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود

پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال در این فصل دست به کار بسیار بزرگی زد و حتی قهرمانی زودهنگام هم نتوانست انگیزه آنها را کم کند.

صاحب‌خبر -

تیم فوتبال استقلال در یکی از دو دیدار برگزار شده هفته بیست و نهم لیگ برتر توانست میزبان خود مس رفسنجان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد تا جمع امتیازاتش را در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل به عدد ۶۷ برساند و با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان، فاصله امتیازی اش با تیم دوم جدول را به عدد ۱۲ افزایش دهد.

در خصوص این بازی داریوش یزدی پیشکسوت آبی پوشان اظهار داشت: بازی بسیار با کیفیتی را از دو تیم شاهد بودیم. مس برای این بازی انگیزه جدولی داشت چون برای رده چهارمی می‌جنگید و با اینکه امتیازات این بازی برای استقلال در جدول مهم نبود و آنها قبلاً قهرمانی شان را تثبیت کرده بودند، اما مثل همه فصل با انگیزه به میدان رفتند.

وی اضافه کرد: وقتی حتی قهرمانی هم عطش یک تیم را فرو نمی‌نشاند و از انگیزه‌های آنها نمی کاهد و بعد از قهرمانی هم اینچنین سزاوارانه میزبان خود را شکست می‌دهند، بر این موضوع صحه می‌گذارد که آنها شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بودند.

مدافع سابق آبی پوشان بیان داشت: هر دو تیم بازی را با طراوت و با میل به گلزنی آغاز کردند و برای همین در همان دقایق ابتدایی بازی بارها شاهد خلق صحنه‌های جذاب روی بازی بودیم و ممکن بود در همان ۱۰ دقیقه اول هم یکی دو گل به ثمر برسد.

یزدی با اشاره به کلین شیتی دیگر از حسینی در این بازی تصریح کرد: برخی مواقع کلین شیت به دست می‌آید در حالی که روی دروازه خلق موقعیت نمی‌شود و دروازه بان شب آرامی را سپری می‌کند و برخی مواقع کلین شیت ها با زحمت دروازه بان ها به دست می‌آید. کلین شیت مقابل مس را باید کامل به حساب حسینی نوشت چون او بارها با واکنش‌های خوبش مانع از باز شدن دروازه شد. حق حسینی هست با این سطح از آمادگی دروازه‌بان ثابت ایران در جام جهانی باشد.

کارشناس فوتبال خاطر نشان ساخت: حالا که عملاً این فصل برای استقلال با خوشی به پایان رسید، امیدوارم تصمیم سازان باشگاه از همین امروز برنامه‌ای مدون و اجرایی را برای تقویت فصل آینده داشته باشند و با این برنامه مجموعه باشگاه بتواند این قهرمانی را تکرار کند.

 

نظر شما