شناسهٔ خبر: 54232693 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

غیبت مجیدی در نشست خبری با تفسیر روز سیاه داوری!

ربیعی: می‌توانستیم عقب بمانیم و فشرده دفاع کنیم اما این سبک بازی من نیست/ ۱۰ دقیقه غافل شدیم و از استقلال ۲ گل خوردیم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: تیمم در بازی امشب مقابل استقلال در پی زدن گل اول بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد ربیعی بعد از شکست ۲ بر صفر خانگی مقابل استقلال در نشست خبری اظهار داشت: ابتدا به خاطر حادثه ریزش ساختمان در آبادان تسلیت می‌گویم و امیدوارم هیچ خانواده ای غمگین نباشد. به استقلال بابت قهرمانی این فصل و برد امشب تبریک می‌گویم و خدا قوت و خسته نباشید به بازیکنان مس رفسنجان می گویم.

وی افزود: می‌دانستیم استقلال در بازی‌هایی که گل اول را خورده نتوانسته پیروز شود. در این بازی هر تیمی که گل اول را می‌خورد گل دوم را هم دریافت می کرد. ما کم شانس بودیم زیرا موقعیت‌های گلزنی را از دست دادیم و این فرصت را به استقلال دادیم که از موقعیت‌های کمتری که داشتند به گل برسند و بعد بازتر بازی کردیم و روی ضد حمله گل  دوم را خوردیم. حسین زاده ورق بازی را برگرداند. ۱۰ دقیقه از بازی را از دست دادیم و ۸۰ دقیقه روی ریتم بودیم. همین ۱۰ دقیقه باعث شد که دو فرصت به استقلال بدهیم.
 
وی بیان داشت: در سه بازی اخیر ما یعنی مقابل گل‌گهر، استقلال و صنعت نفت دروازه‌بان‌های حریف بهترین بازیکنان آنها بودند. من می‌توانستم تیمم را دفاعی به میدان بفرستم و فشرده بازی کنند اما این روش را نمی‌پسندم. من مقابل استقلال و پرسپولیس در تهران هم بازی‌های هجومی انجام دادم و می‌خواهم به اصول فوتبالی که به آن معتقدم پایبند باشم. به دنبال بازی تماشاگرپسند هستم که گاهی اوقات نتیجه هم همراه آن می‌آید و گاهی اوقات به نتیجه نمی‌رسیم. هدف ما این است که موقعیت بیشتری مقابل حریفان ایجاد کنیم و کمتر به حریفان موقعیت بدهیم. مقابل استقلال قهرمان لیگ همین کار را کردیم و موقعیت‌های گلزنی زیادی ایجاد کردیم اما با کمترین موقعیتی که به حریف دادم بازنده شدیم. به بازیکنانم هم گفتم استقلال تیم باهوشی است و از کوچک‌ترین فرصت بیشترین سود را می‌برد. 
 
سرمربی مس رفسنجان با اشاره به آخرین بازی خانگی فصل تیمش گفت: خوشحالم که آخرین کنفرانس خبری را در رفسنجان برگزار می‌کنم و تلاشی که برای مجمع مس کردم باعث شد که تیم روند رو به رشدی داشته باشد چه زمانی که به لیگ برتر صعود کردیم چه فصل گذشته که در بین هشت تیم بودیم و چه اکنون در جمع ۶ تیم برتر لیگ هستیم. البته به غیر از این مسائل به عملکرد من دستاوردهای دیگری هم برای باشگاه مس رفسنجان داشته که اگر روابط عمومی باشگاه صلاح دانست آنها را منتشر می‌کند. از هواداران باشگاه هم تشکر می‌کنم و همچنین شرکت صنایع ملی مس که در این فصل سخت همراه‌مان بود. خدا را شکر می‌کنم که در این سه سال به هدف‌هایی که داشتیم رسیدیم و انتظارات را برآورده کردم البته امشب هم علاقه‌مند بودم که در این بازی خانگی پیروز شویم که نشد. 
 
ربیعی در مورد شرایطش برای حضور در مس رفسنجان برای فصل آینده عنوان کرد: یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارم. در دو هفته ا خیر هم صحبت‌هایی با هیأت مدیره و مدیریت باشگاه انجام دادم و برنامه‌ها را بررسی کرده‌ایم من درخواست‌هایی داشته‌ام که آنها را به آقایان زین‌الدینی و علیزاده داده‌ام. مس رفسنجان پدیده مسابقات است و در جمع ۶ تیم قرار گرفته است. البته من نباید بگویم این تیم پدیده است. بلکه شما باید بگویید که تیم پدیده است. اما ما توانستیم در جمع تیم‌های مثل سپاهان، استقلال، پرسپولیس، فولاد و گل‌گهر قرار بگیریم باشگاه‌هایی که از نظر اقتصادی و امکاناتی شرایط بهتری نسبت به ما داشتند و حتی با تجربه‌تر از ما بودند اینها دستاورد بزرگی است. ما یک بازی دیگر در لیگ پیش‌رو داریم و تمرکزم روی آن بازی است که در آن مسابقه از بازیکنانی استفاده خواهم کرد که کمتر به آنها بازی رسیده است. نتیجه بازی آخر برای ما اصلاً مهم نیست زیرا حضورمان در جمع ۶ تیم برتر لیگ قطعی شده است.
 
وی در مورد اینکه فرهاد مجیدی به نشانه اعتراض به داوری در نشست خبری نیامد، گفت: من نمی‌توانم در مورد این مسئله صحبت کنم زیرا این مسئله ارتباطی به من ندارد و پاسخگوی خوبی برای این مسئله نیستم اما اگر منظورتان بحث داوری است باید بگویم داور در یکی دو صحنه اشتباه کرد. سیلوا دفاع مرکزی استقلال باید کارت زرد دوم را می‌گرفت و از میدان اخراج می‌شد. من صحنه خاصی از داوری ندیدم البته استقلالی‌ها نسبت به صحنه خطا روی آرمان رمضانی معترض بودند که من از صحنه دور بودم.
 
سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه این مسابقه شباهت زیادی به مسابقه با گل‌گهر سیرجان داشت که در آن مسابقه هم بازنده شدید، گفت: بله، این بازی شباهت‌هایی به هم داشت اما از نظر فلسفه بازی دو بازی کاملاً متفاوت بود.  از نظر من مجید علیاری، منشا، آذرباد، سلیمانی و لطیفی بازیکنان خط تهاجمی خوبی هستند و توانایی‌های خود را بروز داده‌اند ما هنوز هم دومین خط حمله برتر لیگ هستیم دلیل آن هم موقعیت‌‌های گلزنی فراوانی است که ایجاد می‌کنیم. البته تیم من می‌تواند دفاعی‌تر هم بازی کند ولی من روش دفاعی را دوست ندارم. مهاجمان ما فرصت‌سوزی‌هایی داشته‌اند اما منشأ یعنی آقای گل لیگ از تیم ما است. علیاری هم چند فرصت گلزنی را امشب از دست داد که این چیزی از ارزش‌های او کم نمی‌کند.
 
وی ادامه داد: این بازیکن جوان است و مطمئناً آینده درخشانی دارد. ما هم گل‌گهر و هم استقلال را آزار دادیم و کمترین فرصت گلزنی را به این دو تیم دادیم. امیرحسین حسین‌زاده از نیمه زمین پابه توپ شد و گلزنی کرد و در بازی با گل‌گهر هم روی یک ضربه کرنر گل خوردیم و ورق بازی برگشت این مسائل برای من آزاردهنده است که حریف با کمترین فرصت می‌تواند به ما گل بزند. من روش تهاجمی را می‌پسندم و تاوانش را هم داده‌ام مسئولیت فنی هم با من است و من باید پاسخگو باشم و پای اصول و اعتقادات تاکتیکی‌ام هستم. 
 
ربیعی در مورد حضور تماشاگران زیاد استقلال در ورزشگاه و صحبت‌های او با نیروی انتظامی اظهار داشت: در ورودی ورزشگاه هواداران زیادی جلوی من را گرفتند و از من خواستند که صحبت کنم تا بتوانند بلیت تهیه کنند و به ورزشگاه بیایند. بعد از اینکه مس رفسنجان به لیگ برتر آمد ۲ سالی هواداران به خاطر شرایط کرونا از حضور در ورزشگاه منع شده بودند اما صحبت من این است درست است که استقلال و پرسپولیس در اقصی‌نقاط کشور هوادار دارند و اینکه آنها پرهوادار هستند قابل انکار نیست. اما در شهرهایی مثل قائمشهر و آبادان و سیرجان تیم اول شهرشان نساجی، نفت آبادان و گل‌گهر است.
 
سرمربی مس گفت: پرسپولیس و استقلال محبوب هستند و این مسئله قابل احترام است اما امروز در شهر رفسنجان ۶۰-۷۰ درصد هواداران حاضر در ورزشگاه طرفدار استقلال بودند در حالیکه برای تیم مس رفسنجان زحمت کشیده شده و بهتر است که مردم تیم شهرشان را بیشتر دوست داشته باشند همانطور که گفتم در قائمشهر تیم اول نساجی است در آبادان تیم اول نفت آبادان است در شهر سیرجان که هم‌استانی ما است هم تیم گل‌گهر تیم اول است.  قلعه‌نویی در تیم سیرجان خوب کار کرده بنابراین بهتر است که هواداران شهر بیشتر حامی تیم‌شان باشند که در این صورت بهره‌وری فوتبال شهرمان بیشتر خواهد شد.
 
وی در مورد فهرست خروجی بازیکنان مس رفسنجان که شایعاتی در موردش گفته می‌شود، عنوان کرد:‌ من این مسائل را تأیید نمی‌کنم هنوز یک بازی دیگر باقی مانده است باید شرایط را بررسی کنیم و بعد از بازی آخر با پیکان در این مورد تصمیم‌گیری خواهیم کرد. البته می‌خواهم در اینجا صحبت‌هایی را بکنم این آخرین کنفرانس خبری من در فصل جاری در رفسنجان است. کل فصل صحبت‌های زیادی در مورد من مطرح شد اینکه ربیعی رفت، ربیعی ماند، فلان پیشنهاد از فلان باشگاه دارد اما من واقع‌بینانه نگاه می‌کنم و زیاد هم اهل مصاحبه نیستم و سعی می‌کنم اتفاقات درون‌ باشگاهی را در ساختار حرفه‌ای به بیرون از باشگاه انتقال ندهم.
 
ربیعی عنوان کرد: من همواره به باشگاه تعهد دارم. البته باشگاه‌هایی هم به من لطف داشته‌ا‌ند اما من هیچ قولی به باشگاه برای فصل آینده نداده‌ام اصولاً قول دادن در فوتبال غلط است چون همین امروز دو موقعیت گلزنی را از داخل ۶ قدم از دست دادیم. نمی‌توانم در فوتبال قولی به باشگاهی بدهم اما می‌توانم قول بدهم در هر تیمی که باشم با تمام وجودم برای آن باشگاه کار کنم. چه از سال ۸۸ که در سایپا مهر کرج بودم چه در ۱۰ استانی که کار کرده‌ام و سه سال هم هست که در رفسنجان حضور دارم. در همه این باشگاه‌ها با تمام وجود کار کرده‌ام. 
 
سرمربی مس رفسنجان با اشاره به صحبت‌هایش با مدیران باشگاه اظهار داشت: من با آقای علیزاده و زین‌الدینی در مورد تیم صحبت کرده‌ام ۷۰ درصد اسکلت تیم قرارداد بلندمدت دارند فقط چند بازیکن در پایان فصل قراردادشان تمام می‌شود که کار تمدید آنها هم انجام خواهد شد. دو بازیکن عمانی هم دوباره به تیم ملی عمان دعوت شده‌اند و به اندازه‌ای هم که مدنظر ما بوده از این دو بازیکن استفاده کرده‌ایم آخر فصل و بعد از بازی با پیکان در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شود. یکی از بحث‌های ساختارسازی در باشگاه ثبات است و مجموعه ما هم این کار را انجام می‌دهد. 
 
ربیعی در مورد اینکه عملکرد دروازه‌بان عمانی در بازی امروز چگونه بود، گفت: واقع‌بینانه بگویم عملکرد حسینی دروازه‌بان استقلال را در این بازی خوب دیدم. در پیروزی تیم‌ها نقش دروازه‌بان خیلی مهم است. دروازه‌بان عمانی روی گل دوم استقلال کاری نمی‌توانست انجام بدهد اما روی گل اول استقلال می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد. استقلال در نیمه اول فقط یک شوت زد که توپ به تیرک دروازه ما خورد این کل موقعیت استقلال در نیمه اول بود. در ۱۰ دقیقه نیمه دوم هم آنها موقعیت داشتند و ۲ گل به ما زدند و ما در ۷۰ دقیقه بازی به آنها احاطه داشتیم. قطعاً مقابل استقلال تیم قهرمان فصل ۱۵ دقیقه از بازی هم در اختیار آنها قرار می‌گیرد در بازی با گل‌گهر سیرجان فروزان تیم گل‌گهر را در بازی نگه داشت و با یک کرنر ما گل دوم را خوردیم و باختیم.
 
انتهای پیام

نظر شما