شناسهٔ خبر: 54185955 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

هیئت‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل می‌شود

گروه استان‌ها-مدیرکل حقوقی و تنظیم مقررات وزارت بهداشت گفت: دستورالعمل تشکیل شورای حقوقی با توجه به دستور وزیر بهداشت مبنی بر تشکیل شوراهای مشورتی و هیئت‌های اندیشه‌ورز در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

صاحب‌خبر -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از  اراک، میرحامد خانی عصر امروز در گردهمایی شورای مشورتی حقوقی قطب 6 دانشگاه علوم پزشکی کشور اظهار داشت: دستورالعمل تشکیل شورای حقوقی با توجه به  دستور وزیر بهداشت مبنی بر تشکیل شوراهای مشورتی و هیئت‌های اندیشه‌ورز در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: مسئولیت حفاظت و دفاع از مجموعه بهداشت و درمان بر عهده همکاران واحد حقوقی است و سهم واحد حقوقی از مجموع همکاران وزارت بهداشت کمتر از یک درصد بوده که این امر سبب بروز مشکلات این واحد شده است.

مدیرکل حقوقی و تنظیم مقررات وزارت بهداشت بیان کرد: وظیفه شوراها حل و فصل مشکلات و معضلات حقوقی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه‌های مختلف از جمله حقوقی، املاک، ثبتی و دعاوی مرتبط و علیه دانشگاه است که در سطح استان این شوراها با حضور مقامات عالی قضایی، ثبتی و حوزه تعزیرات حکومتی برگزار می‌شود.

خانی عنوان کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی اراک در زمینه حقوقی همکاری‌های خوبی با مراجع قضایی و انتظامی داشته و جزو استان‌های برتر و پیشتاز در این حوزه است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی اراک نخستین شورای مشورتی حقوقی را راه‌اندازی کرده است و جزء 5 دانشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل حقوقی و تنظیم مقررات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: مشکلات  و دعاوی حوزه سلامت تهران با نام شورای حل اختلاف راه‌اندازی شده و درحال پیگیری است که خوشبختانه در این زمینه نتایج خوبی حاصل شده است.

خانی تصریح کرد: امیدواریم تاسیس شورای حل اختلاف در همه استان‌‎ها به ویژه استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/712/ش

نظر شما