شناسهٔ خبر: 54170990 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

بازگشت فوتبال هفت نفره به پارالمپیک در صورت شکل‌گیری تیم فوتبال بانوان!

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره یکی از شروط اصلی برای بازگشت این تیم به بازیهای پارالمپیک را شکل‌گیری تیم فوتبال هفت نفره بانوان عنوان کرد.

صاحب‌خبر -

امین الله مانی در گفت‌وگو با ایسنا، پس از نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال هفت نفره در جام جهانی اسپانیا، اظهار کرد: این رقابتها تجربه خوبی برای بازیکنان فوتبال بود تا بعد از 3 سال دوری از مسابقات، خود را مورد ارزیابی و محک قرار دهند که البته نتایج بسیار راضی کننده بود و بازیکنان با توجه به تغییر قوانین کلاس بندی، آن چیزی که انتظار داشتیم را برآورده کردند.

وی گفت: در دوره قبل در جایگاه پنجم قرار گرفته بودیم، اما این دوره با عملکرد خوبی که بازیکنان فوتبال هفت نفره داشتند جایگاه خود را تا دومی ارتقاء دادیم که این مساله سبب شد تا فوتبال هفت نفره ایران دوباره در جهان مطرح شود.

الله مانی در پاسخ به این پرسش که برگزاری جام جهانی فوتبال هفت نفره آیا تاثیری در بازگشت فوتبال هفت نفره به بازیهای پارالمپیک دارد یا خیر؟ افزود: یکی از شروط اصلی برای بازگشت رشته فوتبال هفت نفره به بازیهای پارالمپیک، شکل گیری مسابقات و تیمهای ملی فوتبال هفت نفره بانوان است که متاسفانه در این زمینه مشکلات زیادی وجود دارد. در آسیا برخلاف اروپا هنوز فوتبال هفت نفره مردان نیز توسعه پیدا نکرده چه رسد به اینکه به فکر تشکیل تیم فوتبال بانوان نیز باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره پیرامون این پرسش که چه برنامه‌ای برای تیم ملی فوتبال هفت نفره دارید؟ خاطرنشان کرد: این تیم در حال حاضر در وضعیت آمادگی خوبی بسر می‌برد و شرایط خوبی برای حفظ مقام دومی خود و حتی کسب عنوان قهرمانی خواهد داشت. البته به شرطی که اردوها و دیدارهای تدارکاتی آن ادامه داشته باشد و فدراسیون این تیم را مورد حمایت خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: متاسفانه از زمانی که تیم فوتبال هفت نفره در بازیهای پارالمپیک شرکت نمی‌کند دیگر تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک نیست و بودجه‌ای برای این تیم در نظر گرفته نمی‌شود، در صورتی که تیم‌های فوتبال هفت نفره سایر کشورها تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک خود قرار دارند.

الله مانی در پایان گفت: با کسب عنوان نایب قهرمانی در جام جهانی اسپانیا، دوباره اعتبار خود را در دنیا پیدا و برتری خود را ثابت کردیم.

انتهای پیام

نظر شما