شناسهٔ خبر: 54059632 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

همزمان با هفته محیط‌زیست؛

کتاب "شهدای محیط‌بان" رونمایی می‌شود

تهران - ایرنا - مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست از رونمایی کتاب "شهدای محیط بان" در هفته محیط زیست ( ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه ) خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، رضا فرخی، اظهار داشت: این کتاب ارزشمند، اولین اثر مکتوبی است که در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه محیط زیست تهیه و تدوین شده است و مراحل نهایی انتشار را می گذراند که امیدورایم در هفته محیط زیست رونمایی شود.

مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: برای اولین بار سعی کردیم به جز نیروهای اجرایی سازمان محیط زیست که در حوادث و اتفاقات شهید و یا مجروح شدند، درباره همیاران و فعالان حوزه محیط زیست که در راه حفاظت از محیط زیست و انفال الهی جان خود را فدا کردند نیز در این کتاب روایت شود.

فرخی تصریح کرد: این کتاب حاصل دو سال تلاشی است که برای قدردانی از مقام شهدا و جانثاران حوزه محیط زیست و خانواده هایشان انجام شده است.

مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این مجموعه دریچه ای است به سوی داستان زندگی بزرگ مردانی که فرهنگ ایثار را به معنای واقعی آن برای حفاظت از آیات خداوند بر روی زمین که همان محیط زیست است تفسیر کرده اند.

نظر شما