شناسهٔ خبر: 52244822 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استاندار فارس از پروژه‌های مهم صنعتی و عمرانی مُهر و لامرد بازدید کرد

شیراز-ایرنا-استاندار فارس از پالایشگاه گاز پارسیان مُهر، مجمتع بوم‌گردی فاریاب، پروژه انتقال آب از خلیج فارس و آزادراه لامرد - پارسیان بازدید کرد و سپس در محل احداث پروژه استخر کارگری و مجموعه ورزشی انقلاب لامرد حضور یافت.

صاحب‌خبر -

محمدهادی ایمانیه همچنین از پایگاه انتقال خون، ساختمان نیمه‌تمام مرکز تخصصی قلب و درمان سرطان، پانسیون‌های بیمارستان لامرد، نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر، کارخانه بزرگ آلومینیوم جنوب، محور لامرد - خنج، محور چاهورز - علامرودشت، محور لامرد - اشکنان و کارخانه سیمان لامرد بازدید کرد.

استاندار فارس  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ با حضور در شهرستان مُهر که از بخش وراوی آغاز شد از مجموعه آب شیرین کن وراوی، جاده وراوی - خوزی، مجموعه کشت و صنعت امید در خوزی به عنوان بزرگترین گلخانه جنوب کشور، شهرک صنعتی مُهر، بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مُهر، ساختمان استیجاری تامین اجتماعی مُهر، بیمارستان صدیقی گله‌دار، مجموعه آب بخش اسیر و کارخانه بنتو در این بخش بازدید کرد.

معاون اقتصادی استانداری فارس و مدیران کل و مقامات ارشد صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب و فاضلاب، کار، رفاه و تأمین اجتماعی، راه و شهرسازی، برنامه و بودجه، آب منطقه‌ای، دانشگاه علوم پزشکی و همچنین جمعی از مدیران ارشد ستادی استانداری ازجمله مدیرکل دفتر فنی، بازرس ویژه، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل، مسئول پیگیری‌های ویژه و... استاندار فارس را در این سفر دو روزه همراهی کردند.

در سفر استاندار فارس به شهرستان‌های لامرد و مهر با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مدیر عامل شهرک‌های صنعتی فارس و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی از پالایشگاه بنزین مهر و شهرک صنعتی مهر بازدید و به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخته شد.

استاندار فارس در نشست جمع بندی سفر و با حضور نماینده مردم در مجلس، فرمانداران دو شهرستان و مدیران کل استانی برگزار شد شرکت کرد. در این جلسه استاندار فارس پس از بررسی مشکلات شهرستان‌های لامرد و مُهر دستورات لازم را به مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی صادر کرد.

ایمانیه در رابطه با ضرورت حل این مسائل، گفت: مشکلات قانونی مربوط به واقع شدن پالایشگاه بنزین پتروپیمان دانا که توسط دستگاه اجرایی اعلام شده است بایستی توسط مسئولان استانی با تعریف شهرک خصوصی یا کاهش محدوده این پروژه از حریم شهر یا سایر راهکارهای قانونی موجود رفع مانع شود.

وی با تاکید بر ضرورت رفع سایر مشکلات افزود: یکی از مسائل این شهرستان مربوط به حوزه آب و بعضا مشکلات در حوزه تامین منابع لازم برق است که بایستی با تعامل دستگاه‌های دولتی با خصوصی این مشکلات رفع شود.

ایمانیه در رابطه با حمایت مالی از واحدهای تولیدی، بیان کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است از حمایت‌های ویژه‌ای در زمینه دریافت تسهیلات برخوردار خواهند شد.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم در بخشی از فرآیند بازدید مسئولان استانی از پالایشگاه بنزین مهر، مطرح کرد: پروژه پتروپیمان دانا در راستای ایجاد پالایشگاه بنزین با هدف تولید ۱۰ هزار بشکه و در فاز نهایی ۲۰ هزار بشکه هدف‌گذاری شده است که تاکنون پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشته است.

ایزدی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان فارس، گفت: تامین برق لازم این پروژه و شهرک‌ صنعتی مهر در کوتاه مدت و همچنین میزان نیاز مصرفی در پنج سال آینده و همچنین تسریع در ارائه تسهیلات لازم از سوی بانک عامل به پالایشگاه بنزین از اقدامات جدی و اساسی به منظور تسهیل در تکمیل فرآیند اجرایی این واحد تولیدی است.

رئیس سازمان صمت فارس با تاکید بر اینکه تامین برق واحدهای صنعتی نیازمند راهکارهای کوتاه مدت است، خاطرنشان کرد: در شهرک صنعتی مهر قابلیت سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری جهت ایجاد واحد تولیدی وجود دارد که تاکنون بنابر اطلاعاتی که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در اختیار ما قرار داد تاکنون حدود ۲۴ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شده که در حال حاضر تنها ۴ واحد آن به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

ایزدی ادامه داد: با توجه به روند رو به رشد ایجاد واحدهای  تولیدی در شهرک صنعتی مهر و سیاست‌های کلان مبنی بر توسعه واحدهای صنعتی و جهش تولید قطعا نیازمند ارتقاء زیرساخت‌های ایجاد شده به ویژه در تامین آب و برق هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: پروژه‌های کلان و قابل توجهی در شهرستان‌های لامرد و مهر ایجاد و هدف‌گذاری شده است که در آینده‌ای نه چندان دور این منطقه به یکی از قطب‌های صنعتی  تبدیل خواهد شد که فراتر از رونق اقتصادی زمینه مناسبی برای اشتغال افراد بومی این منطقه فراهم خواهد شد.

شهرستان های لامرد و مهر در فاصله ۳۳۰ و ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارند

نظر شما