شناسهٔ خبر: 52154235 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دانستنی فناورانه؛

بهترین زمان برای تعویض سیم کارت چه زمانی است؟

یک کارشناس حوزه ارتباطات درباره مناسب‌ترین بازه زمانی استفاده از سیم کارت‌های تلفن همراه و اهمیت تعویض به موقع آن توضیح داد.

صاحب‌خبر -

باشگاه خبرنگاران جوان - گریگوری لیسنکو کارشناس ارتباطات اظهار داشت که افزایش طول عمر سیم کارت، می‌تواند کیفیت ارتباطات را کاهش دهد.

به گزارش سایت techguide، لیسنکو خاطرنشان کرد که سیم کارت وسیله‌ای برای ذخیره اطلاعات است و به نوعی می‌توان آن را با هارد دیسک رایانه مقایسه کرد، به همین دلیل افزودن اطلاعات جدید یا حذف برخی از داده ها، بر عملکرد و فعالیت سیم کارت تأثیر می‌گذارد. لیسنکو تاکید کرد که طول عمر سیم کارت به طور متوسط ۵ سال است و پس از آن بهتر است کاربر آن را با یک سیم کارت جدید تعویض کند.

انواع سیم کارت‌ها

سیم‌کارت‌ها در طول سال‌های اخیر تکامل یافته‌اند و صرف نظر از اینکه از یک تلفن همراه معمولی یا جدیدترین گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می‌کنید، سیم‌کارت‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد و بسته به گوشی‌تان، باید سیم کارت مخصوص آن را تهیه کنید.

بهترین زمان تعویض سیم کارت چه زمانی است؟ ////

مینی سیم کارت

سیم کارت‌های مینی سیم، سال‌ها است که وجود دارند و حتی امروزه نیز می‌توان آن را در گوشی‌های هوشمند قدیمی یا برخی دستگاه‌ها یافت. اندازه مینی سیم در بین انواع سیم کارت ها، بزرگترین است.

میکرو سیم کارت

سیم کارت‌های میکرو سیم استاندارد این روز‌ها برای اکثر گوشی‌های هوشمند است. همه گوشی‌های هوشمند اندرویدی، امروزه Micro SIM را به عنوان سیم کارت ترجیحی می‌پذیرند. این سیم کارت به طور قابل توجهی کوچکتر از مینی سیم است و به ایجاد گوشی‌های هوشمند کوچکتر، کمک کرده است.

نانو سیم کارت

سیم‌کارت نانو نیز کوچک‌تر از سیم‌کارت میکرو است.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نظر شما