شناسهٔ خبر: 52108565 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

رییسی:

احداث سیل‌بند برای رفع مشکل سیل جنوب کرمان ضروری است

رئیس جمهور که در جمع مردم روستای سیل‌زده «نهضت آباد» از توابع شهرستان رودبارجنوب کرمان حاضر شده بود احداث سیل‌بند را برای رفع اصولی و ریشه‌ای مشکلات این منطقه ضروری دانست.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایمنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی با تشکر از اقدامات انجام شده در جریان سیلاب اخیر و نیز استاندار و سایر مدیران در امدادرسانی سیل اخیر، اظهار کرد: پیگیر مشکلات مردم سیل زده بودم و به محض پایان سفر مسکو در بین شما حاضر شدم.

وی بعدازظهر جمعه پس از آنکه از طریق فرودگاه جیرفت وارد جنوب استان کرمان شد بازدید میدانی و دیدار با اهالی سیل‌زده را شروع کرد و در نخستین نقطه به روستای نهضت‌آباد شهرستان رودبارجنوب رفت.

رئیس‌جمهور در جمع اهالی این روستا تصریح کرد: در کنار کارهای کوتاه مدت و امدادرسانی، اقدامات بلندمدت نیز نیاز است که احداث سیل بندهای جیرفت از مهمترین آنهاست و جزو برنامه‌های دولت به شمار می‌رود؛ این مهم سریع پیگیری می‌شود تا با همت جوانان و مردم منطقه و پیگیری مسئولان دیگر شاهد اینگونه خسارت‌ها نباشیم.

به گفته رئیسی جبران خسارت کشاورزان و دامداران نیز توسط مسئولان انجام می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به آبگرفتگی و خسارت به برخی منازل گفت: خسارت خانواده‌ها که اثاثیه منزل آنان دچار مشکل شده جبران می‌شود که در برخی نقاط آغاز شده و در حال تکمیل است.

وی به بازسازی و نوسازی منازل نیز اشاره کرد و گفت: شناسایی و شمارش این واحدها توسط مسئولان انجام شده و منازل مردم بسرعت نوسازی خواهد شد.

رئیسی مردم این منطقه از کرمان را ولایی و شهیدپرور خواند و گفت: این مردم همیشه پای انقلاب، نظام و ارزش‌ها بوده‌اند.

وی تاکید کرد: حاج قاسم همیشه از مردم ولایی این منطقه و نقش و همتشان در دوران دفاع مقدس تعریف می‌کرد.

رئیسی اظهار امیدواری کرد که با همت و مشارکت مردم منطقه و پیگیری مسئولان مشکلات سیل بزودی برطرف شود.

به گزارش ایرنا علی زینی وند استاندار کرمان در بدو ورود رئیس جمهور به استان، گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب کرمان را ارائه داد.

رئیس جمهور که روز گذشته در مسکو حضور داشت، از روسیه رئیس دفتر خود را مأمور کرده بود در تماس با وزیر کشور و استاندار کرمان، وضعیت سیل زدگان جنوب کرمان را پیگیری کند.

همچنین دکتر رئیسی بامداد جمعه و بلافاصله پس از ورود از روسیه به فرودگاه مهرآباد، شخصاً با استاندار کرمان تماس گرفت و دستورات لازم را برای تسریع در امدادرسانی ابلاغ کرد.

جنوب و شرق استان کرمان در دو مقطع، طی روزهای اخیر و نیز هفته گذشته درگیر سیلاب و خسارت‌های سنگین شده است.

سفر سرزده رئیسی به جنوب کرمان در حالی است که وزیر کشور نیز روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در این مناطق حضور داشت و از نزدیک از مناطق سیل زده بازدید کرد.

همچنین از صبح امروز وزیر آموزش و پرورش به جنوب کرمان رفته و بازدیدی از مدارس آسیب دیده از سیل داشته است.

منبع: ایرنا

نظر شما