شناسهٔ خبر: 52108564 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

وعده ۱۰روزه رئیسی به سیل زدگان جنوب شرق کشور

فارس نوشت: رئیس جمهور گفت: ظرف ده روز آینده انشاءالله تمام لوازم مورد نیاز مردم آسیب دیده تهیه شود.

صاحب‌خبر -

آیت‌الله رئیسی عصر امروز در  پایان بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا باید از مسئولان در استان کرمان تشکر کنم که همت کردند و در کنار مردم بودند و برای کاهش مسکلات مردم تلاش کردند. 

رئیس جمهور با تقدیر از نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و بسیج عنوان کرد: نیروهای مسلح با انگیزه تلاش کردند و در کنار دولت بسیار کمک خوبی نه در اینجا بلکه در همه حوادث در کنار مردم هستند نسبت به امدادرسانی تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: از استاندار و فرمانداران تقدیر می‌کنم که تلاش کردند در همان ساعات اولیه مسائل مردم را پیگیری کردند که امر امدادرسانی که اولویت اول در این مناطق است خوب انجام شده بخش بعدی که مهم است که پیش‌بینی شود نسبت به اینکه هم ممکن است بارش نزولات داشته باشیم و هم پیشگیری شود لذا لازم است سیل‌بندهایی برای حفظ وضعیت کشاورزی مردم و شهرهایی که در مسیر قرار دارند باید سریع انجام شود.

آیت‌الله رئیسی گفت: نسبت به مردمی که منازل آنها دچار آبگرفتگی شده برای رفع مشکلات آنها اقدام شده اما باید لوازم منزل آنها تهیه شود و ظرف ده روز آینده انشاءالله تمام لوازم مورد نیاز مردم آسیب دیده تهیه شود همچنین نسبت به آنهایی که احشام آنها از بین رفته برای اینکه دامداران دچار مشکل نشوند احشام مورد نیاز خریداری و در اختیار آنها قرار می‌گیرد و ظرف ده روز آینده باید به صورت سریع انجام شود که مردم احساس نکنند مشکل ادامه‌دار است.

وی با بیان اینکه کارهایی که در میان مدت باید حتما انجام شود مسئله آبخیزداری و آبخوان‌داری است که بسیار مهم است، بیان کرد: کار بلند مدتی که در مطنقه جیرفت باید انجام شود مسئله سیل‌بند معروف به سیل‌بند جیرفت است که یک آغاز بوده و چند کیلومتری انجام شده برای اتمام کار نیازمند تخصیص اعتبارات دولت است و اگر دنبال شود از کارهای بسیار خوب است که قرارگاه سازندگی بتواند کار را دنبال کند هم از درآمدهای معادن استان و هم دولت بتواند بودجه‌ای اختصاص دهد و این کار با یک حرکت جهادی به سامان برسد.

رئیس جمهور اظهار داشت: قرارگاه سازندگی کارهای خوبی در کشور انجام داده و اینجا هم حتما باید بتواند به عنوان اینکه منطقه از خطر سیلاب حفظ شود، انجام دهد و این اتفاق اخیر آخرین اتفاق نیست و اگر وضعیت متفاوت باشد باز هم تکرار خواهد شد.

 وی با تأکید بر اینکه مردم احساس آنها این است که مسئولان کنارشان هستند، بیان کرد: سیل اول که در این منطقه اتفاق افتاد علاوه بر مسئولان استان و نیروهای مسلح، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز سرکشی و پیگیری کرد و مصوبات خوبی هم داشتند اما به نظر من کفایت نمی‌کند.

وعده ۱۰روزه رئیسی به سیل زدگان جنوب شرق کشور

بیشتر بخوانید:

حضور رئیسی در جمع سیل زدگان کرمان

رئیسی پس از بازگشت از روسیه برای «بررسی میدانی» کجا رفت؟

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: دولتمردان در بخش‌های مختلف باید در کنار مردم باشند نه در این حادثه بلکه در تمام حوادث و این احساس که دولت در کنار مردم است باید همچنان برای رفع مشکلات مردم و گره‌گشایی از کار مردم ادامه داشته باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر مشکلی را با حضور و مشارکت مردم می‌شود حل کرد، گفت: این سفر، سفر استانی نیست و به صورت دفعی به‌خاطر سیل اتفاق افتاد انشاءالله سفر استانی به کرمان خواهم داشت و مناطقی که نتوانستم حضور پیدا کنم، حضور پیدا می ‌کنم.

وی گفت: به برخی از مناطق رفتیم و در ماشین یک جلسه شورای تامین سیار بود که به گزارشات دوستان توجه می‌کردیم و هم مناطق را بازدید کردیم و در نظر داشتم مناطقی را بروم اما به دلیل وضعیت آب و هوایی گفتند که به آینده موکول شود و در آینده مناطقی که نتوانستیم در این سفر برویم انشالله در سفر استانی تدارک سفر خواهیم داشتیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه از همین جا به مردم استان کرمان و در جنوب و شرق و ... سلام می‌کنم، خاطرنشان کرد:  انشاءلله با همین روحیه انقلابی و باصفایی که مردم این منطقه دارند که همواره نسبت به انقلاب و ارزش‌های انقلابی روحیه حساس داشتند و روحیه بسیجی داشتند باقی بماند و این روحیه‌ای است که حاج‌قاسم عزیز برای مردم کرمان و کشور می‌خواستند در مردم کرمان بماند. و

رئیس جمهور گفت: باید به شرایط اطمینان‌بخشی در زمینه تجهیزات برسیم تا شرایط تغییر کند و ما باید در دولت مطرح کنیم و شهرداری‌های مناطق را تجهیز کنیم.

21231

نظر شما