شناسهٔ خبر: 52075672 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

آیت‌الله ناصری: یزد می‌تواند بزرگترین تولیدکننده برق در کشور شود

نماینده ولی فقیه در یزد با بیان این که این استان می‌تواند بزرگترین تولید کنند برق کشور شود، گفت: مسئولان یزد برای اجرای تفاهمنامه‌های امضا شده در حوزه تولید انرژی خورشیدی اهتمام و جدیت داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در جریان دیدار با معاون وزیر نیرو با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق از انرژی خورشیدی، اظهار کرد: یکی از مواردی که باید مدنظر باشد، ارزان‌تر تمام شدن راه‌اندازی این نیروگاه‌هاست.

وی افزود: پرداخت به موقع هزینه برق به سرمایه‌گذاران نیز یکی دیگر از مواردی است که باید مدنظر مسئولان باشد تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این زمینه رغبت پیدا کنند.

امام جمعه یزد بر لزوم جدیت در اجرای تفاهمنامه‌های امضا شده و تلاش برای عمل به آنها تاکید کرد و گفت: امیدواریم به زودی شاهد سرمایه گذاری‌های عظیم در زمینه تولید انرژی خورشیدی باشیم.

آیت الله ناصری همچنین بر لزوم پرداخت تسهیلات بلندمدت و ارزان قیمت به سرمایه‌گذاران خانگی تاکید و تصریح کرد: اگر مردم و سرمایه گذاران خانگی و سرمایه گذاران بزرگ حمایت شوند، یزد می‌تواند به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق در کشور تبدیل شود.

ناصری ادامه داد: نعمت خدادادی انرژی خورشیدی در یزد وجود دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی درست و اصولی بتوانیم از این نعمت الهی در تولید برق در سطح کشور استفاده کنیم.

محمود کمانی، معاون وزیر نیرو نیز استان یزد را دارای پتانسیل بسیار خوب بادی و خورشیدی دانست و بیان کرد: تولید برق از مسیر انرژی خورشیدی مقرون به صرفه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران بسیاری در این زمینه اعلام آمادگی کردند و با توجه به تعامل خوبی که مدیران استان با سرمایه گذاران دارند، امیدواریم بتوانیم بخشی از هدف گذاری تولید ۱۰ هزار مگاواتی که در دولت سیزدهم انجام شده، در یزد محقق شود.

انتهای پیام/الف

نظر شما