شناسهٔ خبر: 52038799 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

265 روستای استان لرستان در محاصره برف و کولاک

​اقتصادنیوز: معاون عمرانی استانداری لرستان از مسدود بودن راه ارتباطی ۲۶۵روستای این استان به‌سبب بارش برف خبر داد.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، احمدرضا دالوند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بارش برف سنگینی در استان لرستان شروع شده‌است، اظهار داشت: کلیه محورهای اصلی این استان در حال حاضر باز است و راهداران در تلاش هستند تا همه مسیرهای اصلی لرستان را باز نگه دارند.

وی با اشاره به اینکه راه ارتباطی 265 روستا در استان لرستان مسدود، است افزود: راهداران به‌صورت لحظه‌ای برخی از این محورها را باز می‌کنند، ولی به‌سبب بوران و بارش شدید برف محورها مجدد بسته می‌شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد: راه ارتباطی 35روستا در خرم‌آباد،80روستا در الیگودرز، 100روستا در نورآباد و 30روستا در بروجرد و چند روستای دیگر در این استان بر اثر بارش برف قطع است که راهداران در تلاش هستند که این محورها را باز کنند.

وی در رابطه با بازگشایی مسیر رفت آزادراه خرم‌آباد به پل زال بیان کرد: با توجه به آسیب و خسارت جدی‌ای که ایجاد شده و با توجه به بارش‌های سنگینی که در این محور در حال حاضر داریم، امکان کار بتن‌ریزی به‌سبب هوای سرد و برودت هوا وجود ندارد.

دالوند گفت: با توجه به بارش‌های لرستان ممکن است کار با کیفیتی در آزادراه خرم‌آباد- پل زال انجام نشود که به‌محض قطع بارش‌ها و مساعد شدن هوا طی بازه زمانی یک‌هفته‌ای این محور بازگشایی می‌شود.

نظر شما