شناسهٔ خبر: 51994297 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

فرمانده پایگاه دریایی سپاه چابهار: ملت شهادت، ذلت و اسارت ندارد

چابهار - ایرنا - فرمانده پایگاه امام علی (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چابهار با بیان اینکه ملتی که شهادت دارد ذلت و اسارت ندارد گفت: تکریم مقام والای شهدا برای همه ما یک خدمت به شمار می‌رود.

صاحب‌خبر -

"سرهنگ محمد نوذری" شامگاه شنبه در دیدار با خانواده شهید "چراغ مکان" از شهدای اهل سنت چابهار که در حمله تروریستی و ناجوانمردانه تاسوعای حسینی به شهادت رسید  اظهار داشت: از نظر بزرگان ما، شهدا مظهر قدرت و اقتدار کشور هستند و بارها عنوان شده که ملتی که شهادت دارد، ذلت و اسارت ندارد.

وی افزود: مراسم تاسوعای حسینی از دید ما یکی از بهترین مراسم‌ها است و چنین مراسمی باعث اتحاد شیعه و سنی است.

  فرمانده پایگاه امام علی (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: برای ما در نیروی دریایی سپاه و پایگاه امام علی (ع) یک رسم است که بازدید از خانواده‌های عزیز شهدا را سرلوحه کارمان قرار دهیم و خدا شاهد است که برای ما فرقی نمی‌کند شهید اهل سنت است یا تشیع و این اسلام است که برای ما حائز اهمیت بوده که ماهم با جان و دل به اسلام خدمت خواهیم کرد .

نوذری تصریح کرد: برای جبران فقدان آن شهید والامقام کاری از دستمان بر نمی‌آید اما خداوند توفیق داده است برای تکریم مقام شامخ این شهید عزیز همواره با خانواده وی دیدار داشته باشیم و این لطف بزرگی از جانب خداوند است.

ظهر روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ مصادف با نهم محرم‌الحرام، طی ۲ انفجار انتحاری، دسته‌های عزاداری سید و سالار شهیدان به خاک و خون کشیده شد و ۴۰ شهید و ۹۵ زخمی از عزادران شیعه و سنی برجای گذاشت.

این انفجارها درحالی روی داد که مسلمانان بی‌دفاع و سوگوار شهرستان چابهار برای زنده نگهداشتن ارزش‌های قیام عاشورا درحال عزاداری بودند.

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان چابهار نیز در این دیدار حضور داشت.

نظر شما