شناسهٔ خبر: 51994253 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی:

مرحله دوم محور کاشان - برزک تا سه ماه آینده بهره‌برداری می‌شود

کاشان - ایرنا - معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی کاشان با اشاره به اجرای لایه بیس مرحله دوم محور کاشان به برزک و بالعکس از روستای خنچه به طول هشت کیلومتر گفت: اجرای بیس، ابنیه فنی و اجرای لایه نهایی آسفالت این طرح تا سه ماه آینده با صرف اعتبار ۳۰ میلیارد تومان تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

صاحب‌خبر -

مجتبی آراسته شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مهم در نشست امروز معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و مسوولان و اعضای شوراهای بخش برزک و شهرستان کاشان اتخاذ و اعلام شد.

مرحله دوم محور کاشان - برزک تا سه ماه آینده بهره‌برداری می‌شود

وی خاطر نشان کرد: تکمیل باند دوم محور کاشان - برزک به عنوان یکی از مطالبه‌های مردم سبب کاهش تصادف‌ها در این مسیر می‌شود.

به گفته وی، تامین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای تکمیل باند دوم محور کاشان - برزک و قیر آن از محل اعتبارهای ملی و استانی صورت می‌گیرد.

معاون مدیر کل و رییس اداره راه و شهرسازی کاشان اضافه کرد: اجرای مرحله سوم و پایانی محور کاشان به برزک و بالعکس از جمله ساماندهی سه راهی‌های مرق، سعدآباد و برزک و زیرگذر می‌تواند آرزوی ۴۰ ساله مردم منطقه را محقق کند.

جاده کاشان - برزک یکی از حادثه‌خیزترین محورهای شهرستان کاشان و شمال استان اصفهان است.

برزک منطقه‌ای کوهستانی با جمعیت نزدیک به ۱۵ هزار نفر بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵ در ۴۵ کیلومتری کاشان قرار دارد.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران و دومین شهر پرجمعیت اصفهان پس از مرکز این استان محسوب می‌شود.

یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه همسنگ در شهرستان کاشان وجود دارد که شامل ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی درجه یک، ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی و فرعی و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه است.

شهرستان کاشان با استقرار بر روی شبکه سراسری راه‌های ایران و مسیرهای ارتباطی اصلی شهرها و استان‌های شرقی، شمالی و غربی با مناطق مرکزی، جنوبی و جنوب شرقی از موقعیت ممتازی در کشور برخوردار است.

نظر شما