شناسهٔ خبر: 51994234 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

افشای چهار سانحه هوایی برای ناو هواپیمابر آمریکا

مرکز داده‌های نیروی دریایی آمریکا افشا کرد که در هفته‌های پایانی سال ۲۰۲۱ چهار سانحه هوایی برای ناو هواپیمابر کارل وینسون رخ داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش فارس، مرکز داده‌های نیروی دریایی آمریکا به تازگی افشا کرد که در هفته‌های پایانی سال ۲۰۲۱ چهار سانحه هوایی برای «ناو هواپبمابر کارل وینسون» رخ داد.

به گزارش وبگاه «نیوی تایمز» بر اساس داده‌های مرکز ایمنی نیروی دریایی آمریکا، هواپیماها و بالگردهای مستقر بر عرشه  ناو هواپیمابر «کارل وینسون» در ۶ هفته پایانی سال ۲۰۲۱ دچار چهار چهار سانحه از نوع  «کلاس ای» شدند که سه مورد در یک هفته اتفاق افتاد.

در این گزارش آمده است که هیچکدام از ملوانان مستقر در عرشه این ناو هواپیمابر از این حوادث ناگوار صدمه ندیدند. گفته شده است که این ناو بیش از ۲.۵ میلیون دلاری خسارت دیده است. به گفته مقامات آمریکایی، در ۲۹ نوامبر (دوشنبه ۸ آذر)، یک فروند «اف-۱۸سوپرهورنت» پس از دریافت اخطار، فرود اضطراری انجام داد که خلبان موفق شد جت را به سلامت بر روی ناو فرود آورد.

پنج روز قبل از آن، در ۲۴ نوامبر (چهارشنبه سوم آذر)، یک سیستم  شکار زیردریایی‌ها از بالگرد «سیهاوک» حین آموزش جنگ ضد زیردریایی جدا و در دریا گم شد. در ۲۲ نوامبر (دوشنبه یکم آذر)، موتور سمت راست یکی دیگر از جنگنده‌های اف-۱۸ سوپر هورنت حین تمرین بر فراز دریای فیلیپین آتش گرفت، اما به گفته مقام‌های نظامی، این جنگنده توانست به ناو برگردد. مقامات نظامی آمریکا  توضیح چندانی در باره جزئیات این حوادث نداده‌اند.

ناو هواپیمابر کارل وینسون در حال حاضر در آبهای اقیانوس آرام در  ناوگان هفتم ایالات متحده مستقر است.

رسانه‌ها روز شنبه از سقوط یک فروند بالگرد رزمی نیروی دریایی آمریکا در «ویرجینیا» خبر دادند. به نوشته وبگاه «امریکن میلیتری نیوز» یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا از نوع «ام اچ -۶۰ سیهاوک»  حین فرود اضطراری در منطقه نورفولک در ویرجینیا سقوط کرد. سخنگوی نیروی دریای آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری «ای بی سی نیوز» این سانحه را تایید کرد و گفت که این بالگرد رزمی حین فرود اضطراری دچار سانحه شد و خسارت‌هایی به کابین این بالگرد وارد شده است.

این بالگرد سه خدمه داشت که دو خلبان آن صدمه‌ای ندیدند، اما نفر سوم به بیمارستان انتقال یافت. نیروهای امنیتی و تیم تحقیق نیروی دریایی آمریکا در مکان این سانحه حاضر شده  و به علت یابی این حادثه پرداختند.

نظر شما