شناسهٔ خبر: 51994228 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

استاندار خوزستان خبر داد

اجرای طرح پایلوت جهت کاهش مشکلات اجتماعی در ۲۱ منطقه آسیب‌پذیر خوزستان

خلیلیان گفت: با شناسایی مشکلات اجتماعی مختلف ۲۱ محله آسیب‌پذیر خوزستان، برنامه های متنوعی برای بهبود وضعیت اشتغال، حل مشکل اعتیاد و حل مشکلات اجتماعی به شکل پایلوت اجرا می‌شود که می‌تواند به عنوان الگویی در سطح کشور مورد استفاده قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «صادق خلیلیان» عصر امروز (شنبه ۲۵ دی) در پایان نشست شورای اجتماعی استان که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: مشارکت و همکاری خوبی میان دولت و مجلس ایجاد شده تا بتوانیم مسائل و مشکلات استان را در بخش تولید و مسائل اجتماعی کاهش دهیم.

 

استاندار خوزستان افزود: تصمیمات خوبی گرفته شده از جمله اینکه قرار شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجموعه شرکت ها موسسات و بانک های خود که در استان فعال هستند ابلاغ کند که در بحث اشتغال بومی گزینی را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی اضافه کرد: همچنین تاکید شد مجموعه بانک ها بتوانند برای ارائه تسهیلات اشتغالزایی اعتبار داشته باشند؛ این تسهیلات برای بنگاه‌های غیرفعال یا نیمه فعال نیاز است که بتوانیم وضعیت اشتغال را در استان خوزستان بیشتر کنیم.

 

خلیلیان تاکید کرد: پیمانکاران در اجرای طرح های مختلف اولویت را به نیروهای بومی دهند و پرداخت مالیات شرکت ها و موسساتی که در استان فعالیت می کنند اما دفتر مرکزی آنها در تهران است و مالیات خود را خارج از استان پرداخت می کنند به درون استان منتقل شود چرا که با اینکار یک ظرفیت خوبی برای توسعه و رونق اشتغال و تولید و حل مشکلات اجتماعی خواهیم داشت.

 

وی تصریح کرد: مشکلات مختلف در ۲۱ محله آسیب پذیر از لحاظ بیکاری، اعتیاد، خانوارهای بدسرپرست و بی سرپرست و خانوارهای نیازمند حمایت احصا و شناسایی شده اند و برنامه های بسیار متنوعی برای بهبود وضعیت اشتغال، حل مشکل اعتیاد و حل مشکلات اجتماعی به شکل پایلوت اجرا خواهد شد که می تواند به عنوان الگویی در سطح کشور مورد استفاده قرار گیرد.

 

پایان پیام/72

نظر شما