شناسهٔ خبر: 51994055 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

کاهش شدید نقش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 1401

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به بررسی لایحه بودجه 1401، گفت: 70 درصد بودجه کشور در سال‌های گذشته حاصل درآمدهای نفتی بود ولی این مهم با کاهش شدید فروش نفت کشورمان در لایحه بودجه به 30 درصد کاهش یافت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، رضا حاجی‌پور شامگاه امروز در آئین تکریم و معارفه فرماندار ویژه این شهرستان با اشاره به اینکه اگر کارها برای رضایت خداوند نباشد هیچ ارزشی ندارد، اظهار کرد: کار باید برای رضای خداوند و خدمت به مخلوق باشد.

وی با اعلام منویات رهبر انقلاب اسلامی و صراحت بیانات معظم‌له در راستای خدمتگزاری به مردم، گفت: مسؤولان باید در بین مردم و در کنار آنها باشند اگر بین مردم و مسؤولان شکاف ایجاد شد نباید آبادانی، توسعه و پیشرفت را انتظار داشت.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس با تأکید بر اینکه آمل شهری شاخص و بزرگ است،افزود: هم‌اکنون کشورمان در  وضعیت بسیار نامطلوب و سخت اقتصادی قرار دارد و دشمنان ما ابربحران‌ترین محاصره قرن را برای ایران به اجرا درآوردند ولی نتیجه‌ای نگرفتند.

این مسؤول تصریح کرد: دشمنان از روزهای نخست پیروزی انقلاب، قبل آن، هشت سال دفاع مقدس و این روزها دشمنان با بهره‌گیری از راه‌های مختلف دست به ایجاد جنگ داخلی، ترور، تحریم و دیگر اقدامات زدند ولی فهمیدند مردم ایران پای آرمان‌ها، اعتقادات و اهداف خود مستحکم ایستادند.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه ناامنی و جنگ استکبار و ابرقدرت‌ها در کشورهای اطراف و همسایه نتوانست نتیجه‌ای را به ثمر آورد، گفت: نسل جوان و نوجوان کشورمان همراه با دیگر اقشار مردم افتخارآفرین هستند و بسیار توانمند عمل می‌کنند.

وی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در صحن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ۷۰ درصد بودجه کشور طی سال‌های گذشته حاصل درآمدهای نفتی بود ولی این مهم با کاهش شدید فروش نفت کشورمان در لایحه بودجه به ۳۰ درصد کاهش یافت.

وحدت و همدلی مسؤولان زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت است

امام جمعه آمل در این مراسم با اشاره به اینکه نخستین فرماندار شهرهای مختلف مازندران در دولت سیزدهم در آمل رقم خورده است، اظهار کرد: مدیران کارآمد و اهل مشورت همیشه ماندگار هستند و باید قدر فرصت خددمت به مردم را با تلاش شبانه‌روزی دانست.

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی افزود: با همدلی، وحدت و انسجام بین مسؤولان و مردم می‌توان پیشرفت را شاهد بود زیرا اگر هدف واقعی ما خدمت به مردم باشد باید بدانیم مسیر را درست رفته‌ایم.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، تصریح کرد: نباید به هیچ وجه فکر کنیم در زمان مسؤولیت مردم رعیت ما هستند و به آنها منت بگذاریم بلکه مردم ولی‌نعمتان بوده و باید به نوکری مردم افتخار کرد.

امام جمعه آمل با اشاره به نقش ارزشمند نخبه‌پروری و شناخت دقیق جامعه در انتصاب مدیران، خاطرنشان کرد: آمل ظرفیت بسیار زیاد و بی‌نظیر دارد، ۵۰ درصد صنعت و ۷۰ درصد صادرات مازندران در این شهرستان قرار داشته و نقش کانونی و اثرگذاری آمل در بین دیگر شهرهای مازندران مشهود است.

این مسؤول گفت: با توجه به فشارهای مختلف اقتصادی و سیاسی به همراه خزانه خالی که از دولت‌های گذشته تاکنون برجای مانده است باید با استفاده از ظرفیت‌ها به توسعه و آبادانی رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۱۲/ج

نظر شما