شناسهٔ خبر: 51994041 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

۱۱ دانش آموز گرفتار در سیلاب میناب نجات یافتند

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: ۱۱ دانش آموز گرفتار در سیلاب میناب با تلاش ۲ ساعته امدادگران این جمعیت نجات یافتند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، مختار سلحشور روز شنبه در این خصوص افزود: این ۱۱ دانش آموز در مسیر بازگشت از مدرسه در پی طغیان رودخانه فصلی روستای مهرگان از توابع بخش حاج خادمی شهرستان میناب در سیل گرفتار شدند.

وی ادامه داد: بی‌درنگ پس از دریافت گزارش این رخداد نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر از شعبه میناب به منطقه اعزام شده و پس از تلاش مستمر موفق به رهاسازی ۱۱ دانش آموز گرفتار شدند.

وی اضافه کرد: ۲ تیم امدادی و ۲ خودرو کمک‌دار برای امدادرسانی به دانش آموزان اعزام شده بودند و امدادگران جمعیت هلال احمربه علت طغیان رودخانه و سخت‌گذر بودن منطقه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و در نهایت ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه عملیات امدادرسانی با موفقیت پایان یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در این استان یادآور شد: نیروهای امدادی هلال احمر هرمزگان در همه شعب در حالت آماده‌باش قرار دارند تا درصورت نیاز  امدادرسانی با سرعت بیشتر انجام شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت: باتوجه به شروع بارندگی و پرشدن ظرفیت حجم آب پشت سد استقلال و سد سرنی این شهرستان دریچه های تخلیه این ۲ سد بازگشایی شد.

مجید سلحشور روز شنبه درگفت وگوبا ایرنا اظهار داشت: حجم آب سد استقلال ۲۴۰ میلیون مترمکعب و سد سرنی ۳۸۰میلیون مترمکعب بوده که این دو سد در بارندگی ۱۲ و۱۳ دیماه پر شد و بخشی از آب پشت این سد ها به صورت اضطراری تخلیه شد وهم اکنون با توجه به بارندگی روزهای اخیر باز هم آب افزایش  یافته و دستور تخلیه داده شده است.

وی افزود : بر اساس برآورد کارشناسان شرکت آب منطقه ای هرمزگان و با توجه به پیش بینی بارندگی از ۲۵ دیماه به مدت دو روز در محدوده شهرستان میناب و حوضه آبریز سد استقلال همچنین پیش بینی سیلاب، از امروز ۲۴ دیماه دریچه های تخلیه کننده سدهای استقلال  و سرنی باخروجی ۵۰ متر مکعب در ثانیه بازگشایی شد.

وی یادآور شد: از تمام مردم میناب اهالی روستاهای حاشیه رودخانه از تمام مردم شریف شهرستان درخواست می شود که از تجمع در کنار رودخانه ها خوداری کنند.

وی افزود : از مردم عزیز و ساکنان حاشیه رودخانه های میناب و کریان درخواست می شود از هرگونه تردد در حریم و بستر رودخانه خوداری کنند.

رییس ستاد بحران میناب اظهارداشت: تا اطلاع ثانوی مسیر ارتباطی میناب به نصیرایی (رودخانه) مسدود است وهچنین مسیر ارتباطی میناب به گورزانگ (رودخانه) مسدود است.

براساس اعلام هواشناسی هرمزگان میناب با ۲۷۲ و رودان با ۱۷۶ میلی‌متر بیشترین بارش هارا داشتند که آسیب بسیاری متحمل شدند واین بارش ها موجب آب گرفتگی و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق شهری و روستایی و خسارت به زیر ساخت های عمومی شده است.

نظر شما