شناسهٔ خبر: 51994031 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

سرپرست فرمانداری شهرستان ایجرود:

۹ صندوق خرد در پنج روستای شهرستان ایجرود تشکیل می شود

زنجان- سرپرست فرمانداری شهرستان ایجرود گفت: ۹ صندوق خرد در پنج روستای این شهرستان تشکیل می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله جعفری شامگاه شنبه در جلسه کمیته امور بانوان و خانواده شهرستان ایجرود، گفت: استفاده از ظرفیت صندوق‌های خرد یکی از راهکارهای اشتغالزایی در حوزه بانوان است که با راه‌اندازی این صندوق‌ها به مشاغلی همچون صنایع دستی، مشاغل خرد و امور دام و دامپروری تسهیلات اعطا می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی زنان جامعه، اظهار داشت: جایگاه زنان در جامعه باید به گونه‌ای باشد که کرامت و جایگاه واقعی آنان به عنوان محور خانواده حفظ شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان ایجرود گفت: بانوان شاغل در ادارات و فعالان حوزه زنان شهرستان هم می‌توانند در کنار برنامه‌های کمیته، راهکارهای عملیاتی پیشنهادهای خود را در جهت کاستن مسائل و مشکلات بانوان جامعه، ارائه کنند.

جعفری با بیان اینکه ۹ صندوق خرد در پنج روستای این شهرستان تشکیل می شود، افزود: مسئولان اداره فنی حرفه‌ای شهرستان، با تشکیل دوره‌های آموزشیِ مورد نیاز بانوان، در جهت توانمند ساختن زنان خانه‌دار برنامه ریزی کنند.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از مسئولان ادارات خواست تا در برگزاری برنامه‌ها ویژه این مناسبت‌ها همکاری و اهتمام داشته باشند.

نظر شما