شناسهٔ خبر: 51991361 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

منچسترسیتی 1 - چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی

صاحب‌خبر -
منچسترسیتی 1 - چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی
خبرگزاری آریا- منچسترسیتی توانست در دیداری حساس چلسی را شکست دهد تا گام بزرگی به سمت قهرمانی بردارد.
به گزارش آریا، از هفته بیست و دوم مسابقات لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی در دیداری حساس مقابل چلسی صف آرایی کرد و توانست آبی های لندنی را با یک گل شکست دهد. با این برد تیم گواردیولا در صدر جدول دست نیافتنی تر از قبل و چلسی نیز به نوعی از کورس قهرمانی خارج شد.
شرح گل:
منچسترسیتی1-0 چلسی؛ کوین دی بروین(70): هافبک بلژیکی توانست با عبور از انگولو کانته ضربه ای کات دار از بیرون محوطه جریمه به سمت دروازه چلسی شلیک کند و شیرجه بلند کپا نیز برای دفع این توپ کافی نبود تا شوت دی بروین در گوشه دروازه آبی پوشان لندنی جای بگیرد.
منچسترسیتی صدرنشین امروز در حساس ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس میزبان تیم رده دومی چلسی بود که در پایان این دیدار با نتیجه 1-0 به سود تیم میزبان خاتمه یافت. در دقیقه 4 اشتباه عجیب کپا آریسابلاگا می توانست برای چلسی دردسرساز شود اما دفع توپ بد این دروازه بان به مدافع آبی ها برخورد کرد و به کرنر رفت.
در دقیقه 10 چلسی می توانست روی یک ضد حمله به گل اول دست پیدا کند اما پاس بد روملو لوکاکو در لحظه آخر باعث شد این فرصت خوب از دست برود. در دقیقه 39 باز هم این منچسترسیتی بود که می‌توانست گل برتری را به ثمر برساند اما جک گریلیش در مصافی تک به تک یک موقعیت فوق العاده را از دست داد.
در در آغاز نیمه دوم چلسی می توانست طی دو مرحله دروازه منچستر سیتی را باز کند. ابتدا ضربه روملو لوکاکو در مصافی تک به تک توسط ادرسون مهار شد و توپ ریباند نیز با ضربه بی دقت حکیم زیاش به بیرون رفت. در دقیقه 63 منچسترسیتی به یک ضربه ایستگاهی دست یافت. کوین دی بروین پشت توپ ایستاد اما ضربه زیبای این ستاره بلژیکی با واکنش فوق‌العاده کپا به کرنر فرستاده شد.
در دقیقه 68 این بار رحیم استرلینگ بود که می‌توانست دروازه چلسی را باز کند اما ضربه این بازیکن با فاصله ای بسیار کم از کنار دروازه حریف به بیرون رفت. در دقیقه 70 بالاخره قفل دروازه چلسی شکسته شد و منچسترسیتی توانست گل برتری را به ثمر برساند. حرکت انفرادی و فوق العاده کوین دی بروین با ضربه دقیق این بازیکن همراه شد و توپ به گوشه دروازه چلسی رفت تا نتیجه 1-0 شود.
در دقیقه 84 منچسترسیتی می توانست گل دوم خود را هم توسط فیل فودن به ثمر برساند تا به نوعی خیال آنها از پیروزی راحت شود اما ضربه ستاره انگلیسی با اختلاف نسبتاً کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی چلسی نتوانست کار خاصی انجام دهد و نهایتاً این دیدار حساس با همان یک گل به سود شاگردان پپ گواردیولا خاتمه یافت تا آنها یک گام دیگر خود را به قهرمانی زود هنگام لیگ برتر نزدیک‌تر کنند.
نیمه اول حساس‌ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس با برتری محسوس منچسترسیتی پیگیری شد و این تیم موقعیت هایی هم روی دروازه چلسی ایجاد کرد که مهمترین آنها توسط جک گریلیش ایجاد شد اما ضربه این بازیکن با واکنش عالی کپا آریسابالاگا همراه بود. اگرچه در نیمه دوم چلسی شروع بهتری داشت و می توانست توسط روملو لوکاکو به گل دست پیدا کند اما در ادامه باز هم این منچسترسیتی بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و چند موقعیت روی دروازه چلسی ایجاد کرد.
در دقیقه 70 بالاخره حملات تیم پپ گواردیولا نتیجه داد و منچسترسیتی توانست گل اول را وارد دروازه چلسی کند. پاس ژائو کانسلو به کوین دی بروین رسید و این بازیکن بعد از یک حرکت فردی فوق العاده و با ضربه ای دقیق و مهار نشدنی دروازه ی چلسی و کپا آریسابالاگا را باز کرد تا سیتیزن ها از حریف خود پیش بیفتد.

نظر شما