شناسهٔ خبر: 51267149 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شاد هک نمی‌شود، مراقب کلاه‌برداران باشید

شبکه دانش‌آموزی شاد با توجه به فرآیندهای احراز هویت و همچنین براساس تدابیر فنی اتخاذشده توسط تیم فنی، به‌راحتی هک نمی‌شود و آنچه تحت عنوان «هک شاد در رسانه‌ها» مطرح شده، کلاهبرداری با استفاده از اکانت‌های جعلی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی زیست‌بوم آموزش مجازی شاد، در پی انتشار خبری مبنی بر هک کانال‌های شاد و انتشار مطالب نامتعارف لازم به توضیح است تیم فنی شاد، با به‌کارگیری لایه‌های امنیتی و اتخاذ تدابیر امنیتی تاکنون توانسته است جلوی حملات هکرها را بگیرد و مانع از انتشار اطلاعات و یا هرگونه دسترسی غیرمجاز به دیتای کاربران شود.

فرآیند ایجاد کانال در شاد، منوط به درخواست مدیران و صرفاً از طریق واحدهای فناوری آموزش و پرورش امکان‌پذیر است؛ لذا عملاً ایجاد کانال‌های نامتعارف در شاد، غیرممکن است، اما برخی مدیران کانال‌ها با در اختیار گذاشتن کد فعال‌سازی حساب کاربری خود، راه را برای سودجویی کلاهبرداران باز کرده‌اند.

با استقبال نظام آموزشی کشور از شاد، و حضور گسترده دانش‌آموزان، معلمان و مدیران در این پلت‌فرم، برخی سودجویان با ایجاد حساب‌های کاربری جعلی به نام پشتیبان شاد، اقدام به ورود غیرقانونی به حساب کاربری مدیران کرده و با سوءاستفاده از دسترسی مدیران، و حذف آن‌ها از کانال‌های موجود، اقدام به انتشار مطالبی برای جذب مخاطب و در نهایت فروش کانال کرده‌اند.

این گزارش تأکید می‌کند، تنها حساب کاربری رسمی پشتیبانی شاد @shadsupport و @shadsupport2 تنها ربات پشتیبانی شاد @shadAppSupportBot در این پلت‌فرم است. همچنین کارشناسان پشتیبانی شاد، تنها با شماره «02128425313» با کاربران تماس می‌گیرند.

شاد از کاربران خواسته است کد فعال‌سازی شاد را تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد دیگر نگذارند؛ همچنین مدیران در صورتی که مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار گرفتند می‌توانند در تماس با مرکز پشتیبانی شاد به شماره تماس 02143081، دسترسی سودجویان را قطع و کانال خود را بازیابی نمایند.

انتهای پیام/+

 

نظر شما