شناسهٔ خبر: 51258170 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در مازندران:

مهندسی مقاومت در منطقه شکل گرفته است

نکا- نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه دفاع مقدس ما دارای پیشینه عاشورایی است، گفت: به برکت انقلاب اسلامی، مهندسی مقاومت در منطقه شکل گرفته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه سه شنبه در یادواره شهید حرم فیروزآبادی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار داشت: انقلاب اسلامی عصاره جهادهای دوران مختلف از صدر اسلام تاکنون است و باید پاسدار خون شهیدان باشیم.

وی با تاکید براینکه حول محور رهبری باید حلقه زنیم، ادامه داد: مسئولان توصیه‌های مقام معظم رهبری را در زمینه مقابله با فساد، جمعیت و غیره در دستور کار قرار دهند.

وی با اظهار اینکه شهید فیروزآبادی در منطقه‌ای حوالی حلب به شهادت رسید، ادامه داد: دفاع مقدس و دفاع حرم ما دارای پیشینه عاشورایی و کربلایی است و باید این دستاوردها را حفظ کرد.

آیت الله لائینی تصریح کرد: فرزندان انقلاب و شهیدان مدافع حرم ابهت آمریکا را شکستند و دفاع حرم بخشی از جریان مقاومت به شمار می‌رود و این جریان علاوه بر سوریه در لبنان، غزه، فلسطین، افغانستان، عراق، یمن و کشورهای منطقه گسترش یافته است.

امام جمعه ساری افزود: نقطه ثقل جریان مقاومت در سوریه بود و دفاع حرم بخشی از این جریان است و وظیفه ما تقویت جریان مقاومت در منطقه است.

وی با تاکید براینکه باید در خط مقاومت حرکت کنیم زیرا راه تمام نشده و دشمن هنوز از این منطقه دل نکنده است، گفت: باید راه را ادامه دهیم و خون شهیدان را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه مهندسی مقاومت در منطقه شکل گرفته است، افزود: امروز شاهد شکل گیری بسیج در کشورهای منطقه هستیم و هسته‌های مقاومت بسیج مردمی راه اندازی شده است.

وی با اظهار اینکه دین اولویت اول و زندگی اولویت بعدی شهیدان بوده است، گفت: باید سیره و روش شهیدان را در زندگی پیاده سازی کنیم.

مازندران ۴۲ شهید مدافع حرم و ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است.

نظر شما