شناسهٔ خبر: 51143856 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

سرقت منابع آبی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی

رژیم اشغالگر قدس منابع طبیعی آب را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را کنترل و به سرقت می‎برد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - آب برای زندگی ضروری است؛ به همین دلیل است که وضعیت برای مردم فلسطین تیره و تار است، زیرا رژیم صهیونیستی در حال سرقت آب‌های زیرزمینی فلسطین است و سرزمین‌های فلسطینی بیشتری را برای الحاق به شهرک‌های غیرقانونی در سراسر کرانه باختری تصرف می‌کند.

به گزارش «میدل ایست مانیتور»، رژیم اشغالگر قدس منابع طبیعی آب در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را کنترل می‌کند؛ این یکی از مهمترین جنبه‌های نه چندان آشکار درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان است.

آب‌های زیرزمینی از مناطق فلسطینی استخراج و به مناطق مورد نظر رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی پمپاژ می‌شوند تا به نفع اشغال نژادپرستانه و آپارتایدی باشد که زندگی را از بین برده و مردم را به قتل می‎رساند.

امنیت آب برای آینده فلسطینیان حیاتی است؛ بدون آن، همه بخش‌های بشردوستانه، توسعه و اقتصادی تحت تاثیر منفی قرار می‌گیرند، در حالی که در عوض باید از قابلیت‌های فلسطینی بهره ببرند.

به همین دلیل است که برای فلسطینی‌ها مهم است که منابع آبی خود را کنترل کنند تا جامعه و اقتصادشان توسعه یابد و رشد کند.

جامعه بین الملل باید مقام‎های رژیم اشغالگر قدس را در قبال این تخلفات و سایر تخلفات علیه فلسطینیان مسئول بداند.

چنین جنایاتی آشکارا انجام می‌شود؛ همه از این جنایات اطلاع دارند، بنابراین هیچ بهانه‌ای وجود ندارد.

رژیم صهیونیستی از عدم اقدام جامعه بین الملل سوء استفاده می‌کند و برخلاف قوانین و قطعنامه‌های بین المللی به سرقت آب از سرزمین‌های اشغالی فلسطین ادامه می‌دهد.

مردم فلسطین دارای حقوق مشروع برای تعیین سرنوشت، اقدام بین المللی و اقدامات لازم برای حفظ منابع و ذخایر آبی خود هستند؛ قوانینی در این رابطه موجود است؛ و باید از آن‌ها استفاده شود.

سازمان آب فلسطین، سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها در شهر‌های فلسطین باید سرپیچی آشکار رژیم صهیونیستی از قانون و سوء استفاده‌های متعاقب آن را به چالش بکشند، تقاضای حقوق آب فلسطین را در مجامع بین‌المللی به جریان بیندازند و بر اجرای تصمیم‌های کمیته اقتصادی و مالی سازمان ملل پافشاری کنند.

مهمتر از همه، این موضوع شامل این واقعیت است که مردم فلسطین بر منابع طبیعی خود در سرزمین‌های اشغالی، از جمله قدس شرقی، حاکمیت دائمی دارند.

قانون، حقوق فلسطینیان را تایید و حمایت می‌کند و تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی را محکوم می‌کند.

مردم فلسطین برای اعمال حق تعیین سرنوشت خود، از جمله حق دسترسی، کنترل و بهره مندی از آب که توسط قوانین فلسطین تعیین شده است، باید توسط جامعه بین المللی حمایت شوند؛ این به طور طبیعی مستلزم پایان دادن به تمام نقض‌ها توسط رژیم صهیونیستی و دزدی آب فلسطین است.

با توجه به رشد جمعیت که طبق برنامه محیط زیست سازمان ملل، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ به ۷.۲ میلیون نفر برسد، مسئله آب چالش بزرگی است.

کسری آب سالانه در کرانه باختری و نوار غزه به ترتیب حدود ۹۲ و ۷۹ میلیون متر مکعب تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود مگر اینکه دزدی و کنترل آب فلسطین توسط رژیم اشغالگر متوقف شود.

ملت فلسطین به حقوق خود پایبند است و از هیچ یک از آن‌ها چشم پوشی نخواهد کرد؛ آن‌ها حق دارند از منابع آبی خود بدون هیچ گونه مداخله‌ای از سوی رژیم صهیونیستی بهره ببرند و از آن استفاده کنند.

تشکیلات خودگردان فلسطین باید آنچه را که رژیم اشغالگر انجام می‌دهد به همه دنیا افشا کند تا به سرقت آب فلسطین پایان داده شود و رژیم صهیونیستی در این رابطه پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

نظر شما