شناسهٔ خبر: 51133275 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

ائمه جمعه باید ارتباط وسیعی با مردم داشته باشند

زاهدان- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: ائمه‌ جمعه باید ارتباط وسیعی با مردم داشته و تلاش کنند فعالیت‌های فرهنگی مردمی برگزار شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در نشست با حجت‌الاسلام عیسی بزمانی امام جمعه ایرانشهر ضمن تشکر از تلاش‌های صوت گرفته در سطح این شهرستان خواستار توجه بیشتر، حضور مستمر و پیگیری فعالیت‌های حوزه‌های‌علمیه شد و اظهار داشت: به دنبال ایجاد منابع پایدار و حمایت بیشتر از حوزه‌های‌علمیه باشید.

وی بر لزوم ارتباط با اساتید و دانشگاهیان تاکید کرد و افزود: کمیته همکاری آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه در مرکز استان تشکیل شده و به نظر می‌رسد تشکیل آن در ایرانشهر آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با مهم برشمردن ثبت کامل فعالیت‌های دفاتر ائمه‌جمعه شهرستان‌ها و ارائه به عنوان گزارش سالیانه بیان کرد: در این صورت سایر ائمه جمعه نیز در فضای مجازی قابلیت انتقال اطلاعات و تبادل تجربیات را خواهند داشت.

وی برگزاری جلسات با ائمه‌جمعه آن هم در فواصل مختلف را مؤثر عنوان کرد و گفت: ائمه جمعه در گام اول نقشه‌ای جامع از مشکلات شهرستان را فهرست و به ترتیب اولویت پیگیر کار باشند تا به تدریج از حجم مشکلات کاسته و با گذشت زمان ارزیابی از میزان تأثیرگذاری و حل مشکلات صورت گیرد.

آیت الله محامی تصریح کرد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه پیگیر دریافت گزارش از فعالیت آنان در ارتباط با خیرین و گروه‌های جهادی در نقاط مختلف استان باشد زیرا منجر به شناسایی تعداد زیادی از خیرین و در نهایت استفاده از ظرفیت آنها در سایر نقاط مهم و حساس استان می‌شود.

همچنین در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی بزمانی امام جمعه ایرانشهر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌ها به بیان مشکلات و موانع پیش رو در سطح این شهرستان پرداخت.

نظر شما