شناسهٔ خبر: 51120258 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

گزارش المیادین از تلاش رژیم صهیونیستی علیه مذاکرات هسته‌ای در وین

شبکه المیادین در گزارشی از تلاش روشمند رژیم صهیونیستی خبر داد که این روزها نگران از نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران است.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، شبکه المیادین در گزارشی با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای اخلال در مذاکرات اعلام کرد این رژیم که نگران نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران در وین است، به تبلیغات منفی روشمند در صحنه‌های سیاسی، دیپلماتیک و رسانه‌ای متوسل شه است.

گوینده شبکه المیادین اعلام کرد: تل آویو سیاست، رسانه‌ها و کانال دیپلماتیک و ابزار‌های سیاسی خودش را از مرحله نگرانی درباره مذاکرات هسته‌ای وین، به مرحله تبلیغات منفی روشمند منتقل کرد. این تلاش‌های دستپاچه اسرائیل برای تحقق هدف خرابکاری با توجه به موضع قویتر ایران در مذاکرات وین است.

«منال اسماعیل» گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین گفت: آغاز مذاکرات در وین، بین ایران و قدرت‌های بزرگ درباره توافقنامه هسته ای، مسئله‌ای است که نگرانی همه مقامات اسرائیلی را برانگیخته است. همه محافل سیاسی، امنیتی و نظامی اسرائیل درباره ارزیابی نتیجه این مذاکرات نگران هستند.

«حزی سیمانتوف» تحلیلگر امور عربی کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ایرانی‌ها از موضع قدرت در مذاکرات وین شرکت می‌کنند.

ایران خواسته‌هایی را با سقف بسیار بالا مطرح می‌کند و اسرائیل به شدت نگران آن است؛ زیرا درک می‌کند که اگر توافقی به دست آید، برای اسرائیل بسیار بد و برای ایران بسیار خوب خواهد بود. ایرانی‌ها می‌دانند که گزینه نظامی واقعی نیست؛ زیرا آمریکایی‌ها خواهان دیپلماسی هستند و این موضوع، خواب را از چشمان اسرائیل می‌گیرد. در مرحله آینده، تهدید ایران، بزرگترین چالش برای اسرائیل است.

در ادامه این گزارش آمده است: اسرائیل همزمان با این نگرانی، نبرد گسترده دیپلماتیک را آغاز کرده است که شامل سفر مقامات مختلف این رژیم به پایتخت‌های متعدد با هدف تشویق جهان به ایستادن در کنار اسرائیل است. اسرائیل برای اعمال فشار بر کشور‌های اروپایی شرکت کننده در مذاکرات وین برای نشان دادن سرسختی در برابر خواسته‌های ایران تلاش می‌کند.

رفیف دروکر تحلیلگر امور سیاسی کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: رویکرد فعلی در اسرائیل، تلاش برای حفظ تحریم‌ها تا حد امکان است. یائیر لاپید به فرانسه و انگلیس سفر کرده تا آن‌ها را راضی کند در کنار آمریکا، موضع مشترک اتخاذ کنند.

موسی عاصی تحلیلگر المیادین در امور اروپا نیز درباره تحرکات این رژیم گفت: سفر‌های اسرائیلی‌ها به شماری از پایتخت‌های اروپایی، یادآور سفر اسرائیلی‌ها به ویژه بنیامین نتانیاهو پیش از دستیابی به توافقنامه هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ است. اسرائیلی‌ها در آن زمان در کنار سعودی‌ها با اعمال فشار تلاش کردند مانع از دستیابی به توافق شوند. با این وجود، اما توافقنامه منعقد شد. کشور‌های خلیج (فارس) به ویژه سعودی پس از نشست هفته گذشته گروه کاری ایران که با حضور آمریکا و کشور‌های خلیج (فارس) صادر شد، از موضع گیری علیه مذاکرات خودداری می‌کنند. آمریکا به این کشور‌ها اعلام کرد که مذاکرات به طور جدی صورت خواهد گرفت و به احتمال زیاد توافق به دست خواهد آمد. با اینکه اسرائیلی‌ها از این موضع آمریکا آگاهی دارند، اما به تحرکات خودشان با سه هدف ادامه می‌دهند.

هدف اول، وارد کردن موضوع نقش ایران در منطقه در این مذاکرات است. این در حالی است که مشخص است که این موضوع اصلا در مذاکرات وین مطرح نمی‌شود.

هدف دوم آن است که تعلیق برنامه هسته‌ای ایران برای بیشترین مدت ممکن ادامه پیدا کند وهدف سوم هم آن است که لغو تحریم‌های ایران محدود باشد؛ زیرا آن را برای خودش بسیار خطرناک می‌داند. لغو کامل تحریم‌ها به ایران اجازه خواهد داد تا به چرخه اقتصاد جهانی بازگردد و قدرت مانور اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما