شناسهٔ خبر: 51119804 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

رسیدگی ویژه به پرونده‌ عاملان حادثه روز جمعه اصفهان

رییس کل دادگستری استان اصفهان از برخورد قاطع و بدون ملاحظه دستگاه قضایی با عاملان حادثه روز جمعه اصفهان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت‌الاسلام جعفری در جمع اعضای شورای قضایی استان، با اشاره به حوادث اخیر اصفهان اظهار کرد: متأسفانه در حوادث اخیر علی‌رغم انجام توافقات مسئولان استانی با کشاورزان که منجر به جمع‌آوری چادرهای تجمعی در محل زاینده‌رود شده بود، افرادی با سبق تصمیم، آگاهانه و با برنامه‌ریزی، نظم عمومی و آرامش و آسایش جامعه و مردم را به مخاطره انداختند.

وی با بیان اینکه حداکثر تلاش در حوزه پیشگیری از وقوع اینگونه حوادث از سوی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی استان در قالب‌های مختلف انجام شد، گفت: متأسفانه عده‌ای از افراد به هیچ یک از تذکرات توجهی نکردند و مبادرت به اخلال در نظم عمومی، سلب آرامش و آسایش، تخریب اموال دولتی و اشخاص و درگیری با مأموران دولتی و انتظامی کردند.

رییس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه قطعاً دستگاه قضایی استان با جدیت و بدون هیچگونه ملاحظه وفق قانون با اینگونه افراد برخورد خواهد کرد، افزود: بر این اساس پرونده‌های قضایی برای عاملان این حادثه به صورت ویژه در دادسرای مرکز استان تشکیل و پس از انجام مراحل، تحقیقات قضایی با سرعت در شعب ویژه محاکم رسیدگی خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بی‌شک حساب کشاورزان زحمتکش که به دنبال مطالبات قانونی خود بودند از عاملان این حوادث جدا است.

جعفری در پایان ضمن تأکید بر لزوم تشکیل منظم و ماهیانه جلسات شورای قضایی استان از اعضا خواست با هم‌افزایی و تعامل و با بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود، در مسیر رفع مشکلات و پاسخگویی به مطالبات مردم حرکت کنند.

وی با تأکید بر لزوم عملگرایی در انجام وظایف گفت: همان گونه که در آیات و روایات بر عمل به وظایف توصیه شده و منظور از عمل نیز عمل صالح است، لازم است مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی با دوری از شعارزدگی بگونه‌ای عمل کنند که بتوانند پاسخگوی اقدامات و فعالیت‌های خود برای مردم باشند و در این صورت نتیجه این عملگرایی امنیت، آرامش و عدالت گستری برای عموم خواهد بود.

نظر شما