شناسهٔ خبر: 51110950 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

جمشیدیان: رقیب سپاهان برای قهرمانی خودش است/ گل‌گهر به شدت مشکل گلزنی دارد

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: سپاهان نسبت به سایر مدعیان، زور و پتانسیل بیشتری برای قهرمانی دارد.

صاحب‌خبر -

احمد جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد برد سپاهان مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: سپاهان روند رو به جلویی دارد. نساجی در بازی‌های گذشته نشان داده تیم گردن کلفتی است و به راحتی امتیاز نمی‌دهد اما سپاهان کاملا به بازی مسلط بود و به حق دو بر صفر پیروز شد. حتی می‌توانست گل‌های بیشتری هم بزند. فشاری که روی شهریار مغانلو بود شکسته شد و او قطعا می‌تواند در ادامه به تیم خیلی کمک کند.

رقیب سپاهان برای قهرمانی، خودش است

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه بعد از باخت در دربی و تساوی خانگی مقابل تراکتور به نظر می‌رسید سپاهان وارد دوران افت شود اما دو برد خوب مقابل فجر و نساجی به دست آورد، گفت: سال گذشته هم سپاهان شروع خوبی نداشت و در ادامه بهتر شد. حرکت سینوسی داشت اما در نیم‌فصل دوم فوق‌العاده بود. امسال با توجه به تغییراتی که داشت، لیگ را بد شروع نکردند. اتفاقات دربی مانند از دست دادن پنالتی و اخراج علی محمدی به باخت سپاهان کمک کرد. بعد از آن هم مقابل تراکتور امتیاز از دست دادند و تنها بازی بود که سپاهان شرایط خوبی نداشت.

وی افزود: اما شکست دادن تیم با کیفیت و دونده فجرسپاسی و همچنین نساجی که امسال هم یقه تیم‌های بزرگ را می‌گیرد، نشان داد سپاهان می‌تواند روزهای خوبی را تجربه کند. این تیم با اختلاف نسبت به سایر مدعیان زور و پتانسیل بیشتری برای قهرمانی دارد. مهمترین رقیب سپاهان برای قهرمانی خودش است. مگر اینکه مانند بازی با ذوب‌آهن و تراکتور خودش دو دستی به حریفان امتیاز بدهد. این تیم انگیزه بالایی دارد مگر اینکه خودش به خودش ضربه بزند و جام را از دست بدهد.

جمشیدیان در مورد اینکه آیا کار محرم نویدکیا برای حفظ شاکله این تیم پرمهره دشوار است، گفت: در ترکیب سپاهان، به غیر از دو سه بازیکن، فشاری برای بازی دادن روی محرم نیست. ضمن اینکه فعلا در پیک مسابقات نیستیم. با شروع جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا و همچنین اضافه شدن بازی‌های تیم‌ملی، به اندازه کافی به همه بازی می‌رسد. با اینحال وقتی تیم روی دور برد باشد دچار حاشیه نمی‌شود و خیلی از ضعف‌ها پوشیده می‌شوند. فکر می‌کنم سپاهان حداقل با این مشکل برخوردی ندارد و می‌تواند همین روند را ادامه بدهد.

تیم قلعه‌نویی نتیجه‌گرا تر شده

هافبک اسبق سپاهان در مورد تقابل سپاهان و گل‌گهر در هفته هفتم لیگ برتر عنوان کرد: علیرغم تیم‌های گذشته امیر قلعه‌نویی، گل‌گهر امسال خیلی نتیجه‌گرا تر از سال‌های گذشته است. این تیم برای قهرمانی خط حمله زهرداری ندارد. شاکری مصدوم شده، تبریزی هنوز بعد از 3-2 سال به شرایط خوب خودش نرسیده و منشا هم جدا شده است. گل‌گهر به شدت مشکل گلزنی دارد. علیرغم تیم خوبی که امیر قلعه‌نویی در اختیار دارد، ضعف زیادی در گلزنی و حتی خلق موقعیت دارند.

وی افزود: گل‌گهر امتیازات خوبی را جمع کرده و در سه امتیازی صدر قرار دارد اما بازی‌های کم موقعیت و کم گلی داشته است. این تیم فصل ابتدای فصل قبل سپاهان را سه بر صفر شکست داد اما این سپاهان با سپاهان سال گذشته فرق دارد. در این هفته دو جدال خیلی خوب داریم. تیم‌های اول تا چهارم جدول با هم بازی می‌کنند و به نظرم دو دیدار جذاب را خواهیم دید. امیدوارم برنامه ریزی‌ها طوری باشد که مردم بتوانند هر دو بازی را تماشا کنند.

دروازه‌بان اتریشی انتخاب هوشمندانه‌ای بود

جمشیدیان در مورد تغییرات مهم سپاهان در فصل جدید گفت: سپاهان امسال دو نکته مهم دارد. اول اینکه پیدا کردن جانشین پیام نیازمند درون دروازه کار بسیار سختی بود اما کنت تا اینجا نشان داده که انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است. دوم اینکه مغانلو سیستم و شکل بازی سپاهان را تغییر داده بود اما با دو گلی که دیروز زد، می‌‌تواند یک پوئن مثبت و آورده نسبت به فصل قبل تیم باشد. احساسم این است که این سپاهان، از سپاهان نیم‌فصل دوم سال گذشته می‌تواند به خصوص در گلزنی خطرناک‌تر باشد.

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه با این تفاسیر آیا می‌توان به حضور موفق سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود، اظهار داشت: سپاهان سال هاست که از فرم خوبش در آسیا دور شده، امسال ممکن است بتواند به عنوان پدیده مسابقات تا مراحل بالاتر هم پیش برود. از آخرین باری که این تیم به جمع 4تیم رسید بیش ازیک دهه می‌گذرد. با این حال می‌تواند امسال در کنار سایر نماینده‌های کشورمان بدون شک عملکرد خوبی داشته باشد اما انتظار قهرمانی داشتن در سال دوم محرم، توقع زیادی است.

اگر بازیکن خارجی نبود با استقلال قهرمان آسیا می‌شدیم

وی تصریح کرد: البته این اتفاق دور از دسترس نیست. استقلال و پرسپولیس در این سال‌ها نشان داده‌اند فاصله ما با تیم‌های مدعی مانند الهلال یا تیم‌های کره‌ای، فقط بازیکنان خارجی است. این تیم‌ها دو سه بازیکن بسیار با کیفیت خارجی می‌گیرند و همان‌ها تکلیف بازی‌ها را مشخص می‌کنند. سه بازیکن خارجی الهلال تکلیف استقلال و پرسپولیس را مشخص کردند. ما از این مزیت برخوردار نیستیم و این بزرگترین تفاوت است. اگر این تیم‌ها بدون بازیکن خارجی بودند یا حداقل حدومرزی برای جذب بازیکنان خارجی وجود داشت، مطمئن باشید فوتبال ما حداقل 4قهرمانی دیگر در آسیا به دست می‌آورد.

جمشیدیان با اشاره به تجربه حضور در جمع 4 تیم برتر قاره با استقلال، گفت: زمانیکه با استقلال تا نیمه نهایی باشگاه‌های آسیا رفتیم، بازیکن صرب تیم اف.سی.سئول تکلیف دو بازی رفت و برگشت را مشخص کرد. اگر او نبود حتی می ـوانستیم قهرمان آسیا شویم. او در کره به ما گل زد، سه روز بعد در ویمبلی به انگلستان گل زد ودوباره در تهران هم دروازه ما را باز کرد. ما چنین بازیکنانی نداریم. حتی می‌توانم بگویم به مربیان خارجی رقیبان نمی‌بازیم و فقط به کیفیت دو سه مهره کلیدی خارجی تیم‌های دیگر می‌بازیم.

انتهای پیام/

نظر شما