شناسهٔ خبر: 51100979 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

با موضوع افغانستان،

پاکستان، آماده میزبانی نشست سازمان همکاری اسلامی

وزیر امور خارجه پاکستان گفت که اسلام آباد برای میزبانی نشست فوق العاده وزیران خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی با محور افغانستان اعلام آمادگی کرده است.

صاحب‌خبر -
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از پیشنهاد عربستان برای برگزاری نشست فوری وزیران امور خارجه کشور‌های اسلامی در زمینه بررسی اوضاع افغانستان و کمک به این کشور استقبال کرده است.

وی افزود: ما اطمینان داریم که دیگر کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی از پیشنهاد برای برگزاری نشست فوق العاده ۱۷ دسامبر امسال (در ۲۶ آذر ماه) در اسلام آباد حمایت خواهند کرد.

قریشی اظهار کرد: افغانستان یکی از اعضای موسس سازمان همکاری اسلامی است و ما به عنوان بخشی از امت اسلامی با مردم افغانستان پیوند‌های برادرانه دوستی و برادری داریم.

وی گفت: امروز برادران و خواهران افغانستانی ما بیش از هر زمان دیگری به ما نیاز دارند. این کشور در حال حاضر با یک وضعیت بحرانی جدی انسانی مواجه است، میلیون‌ها افغان از جمله زنان و کودکان به دلیل کمبود مواد غذایی، دارو و سایر لوازم ضروری زندگی با آینده‌ای مبهم روبه رو هستند و فصل زمستان بحران انسانی را تشدید کرده است.

وی با تاکید بر نقش سازمان همکاری اسلامی برای کمک به مردم افغانستان افزود: ما باید تلاش‌های جمعی، کمک‌های فوری و مستمر برای کاهش نیاز‌های بشردوستانه مردم این کشور را افزایش دهیم و به همکاری با آن‌ها برای رفاه افغانستان ادامه دهیم.

وی یادآور شد که اولین نشست فوق العاده وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان در ژانویه ۱۹۸۰ (دی ماه ۱۳۵۸) در اسلام‌آباد برگزار شده بود و پاکستان انتظار دارد تا ماه آینده، یک بار دیگر در اسلام‌آباد گرد هم می‌آییم تا بر همبستگی پایدار خود با مردم افغانستان و حمایت از آن‌ها تاکید کنیم.

وزیر امور خارجه پاکستان گفت که اطمینان داریم در نشست آتی گام‌های مشخصی برای کمک به رسیدگی به چالش‌های انسانی و اقتصادی پیش روی افغانستان برداشته خواهد شد.

نظر شما