شناسهٔ خبر: 51097424 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

در نامه عباسی به مدیرکل راه و شهرسازی البرز:

اراضی مورد درخواست برای ساخت مسکن در پردیس منابع طبیعی را از دستور کار خارج کنید

نماینده مردم کرج در نامه‌ای به مدیرکل راه و شهرسازی البرز خواستار خارج شدن اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از فهرست اراضی جهش تولید در مسکن شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار استان‌های خبرگزاری دانشجو، علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به خالقی، مدیرکل راه و شهرسازی البرز، از وی خواست که تصرف اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران را از فهرست اراضی جهش تولید در مسکن خارج کند

در این نامه آمده است:

پیرو نامه جنابعالی به ریاست دانشگاه تهران مبنی بر تحویل زمین و تسلیم اسناد و مدارک پلاک ۵۷۰۳۴ فرعی از ۱۶۲ اصلی واقع در کرج ... به مساحت تقریبی ۱۹۰ هکتار متعلق به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، جهت استفاده در جهش تولید و عرضه مسکن، به استحضار می‌رساند نامه‌ای از طریق بسیج دانشجویی و کارکنان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در راستای مخالفت با این موضوع به دفتر اینجانب ارسال شده است.

لازم به ذکر است این اراضی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در راستای آموزش و تربیت حدود ۴۵۰۹ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مورد استفاده آموزشی و پژوهشی و تولیدی قرار می‌گیرد و در حکم آزمایشگاه‌های این دانشجویان محسوب می‌شود؛ لذا از یک طرف این اراضی به هیچ وجه بلااستفاده نبوده و کارکرد آموزشی، پژوهشی و تولیدی دارد و از طرف دیگر در فصل دوم قانون جهش تولید مسکن در ماده ۹ تبصره ۲ آمده است اراضی کشاورزی حاصلخیز درجه ۱ و ۲، ایستگاه‌هتی تولید بذر نمی‌تواند برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به موارد فوق نامه ارسالی جنابعالی در رابطه با پلاک مصداق پیدا نمی‌کند لذا ضروری است پلاک مورد نظر پ پلاک‌های مشابه که در اینگونه موارد استفاده می‌شود، از دستور کار خارج شود.

نظر شما