شناسهٔ خبر: 51096193 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

پرونده ترور شهید سردار سلیمانی در آستانه صدور کیفرخواست است

تهران - ایرنا - معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پرونده ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی کامل و در آستانه صدور کیفرخواست است و ان‌شاءالله به زودی به نتیجه می‌رسد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سردار شمخانی در نشست تخصصی آخرین وضعیت حقوقی پرونده ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب، شخصیت ها و مجاهدان زیادی داشتیم اما شهید سلیمانی یک شخصیت ویژه بود.  امیدواریم با ظهور امام زمان (عج) شهید سلیمانی رجعت کنند و به میان ما بازگردند.

وی افزود: مطالبه حقوقی این موضوع از جهت اینکه سردار سلیمانی یکی از شخصیت‌های مؤثر در سپاه بود برعهده ماست زیرا وظیفه دفاع از کارکنان سپاه را ما برعهده داریم. در چند بعد، ما با قوه قضائیه همکاری داشتیم و اطلاعات و اسناد اثبات جنایت در اختیار قوه قضائیه قرار داده شده است.

معاون حقوقی سپاه پاسداران گفت: هزاران برگ سند و اسناد جامع تهیه و در اختیار قوه قضائیه قرار داده شده است که امیدواریم هرچه زودتر، این موضوع به نتیجه برسد. البته در این پرونده خیلی نیازی به اسناد نیست چون افراد رسماً به این جنایت اعتراف کرده اند.

شمخانی با بیان اینکه پرونده ترور شهید سلیمانی کامل است و در آستانه صدور کیفرخواست است، ابراز امیدواری کرد که این پرونده به زودی به نتیجه برسد.

وی گفت: هزاران نفر در دادگاه شعبه ۵۵ دادخواست حقوقی داده‌اند که انتقام خون سردار سلیمانی را از قاتلین او بگیریم که ان‌شاءالله دادگاه در سالروز ترور این شهید بزرگوار برگزار می‌شود.

معاون حقوقی سپاه تاکید کرد: البته، متأسفانه اقدامات جدی و ملموسی در زمینه پیگیری پرونده سردار سلیمانی در عرصه بین المللی انجام نشده است.

نظر شما