شناسهٔ خبر: 51081691 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

پوشیدن لباس راحتی در منزل چه نقشی در سلامت دارد؟

زمانی که به خانه بر می گردید حتما باید لباس های بیرونی را عوض کرده و لباس های راحتی بپوشید. عوض نکردن لباس ها ممکن است به سلامت شما آسیب هایی برساند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ هنگامی که بعد از یک روز پرمشغله به خانه برمی گردید، احتمالاً بسیار خسته هستید و انرژی ندارید که لباس های خود را عوض کنید. شاید مجبور باشید که کارهای دیگر مثل آشپزی، شستن ظرف ها و آماده کردن رختخواب کودکان را انجام دهید اما معمولاً عوض کردن لباس ها را اولویت قرار نمی دهید که این یک اشتباه است و به شما آسیب وارد می کند. در این قسمت از به شما توضیح می دهیم که چرا عوض نکردن لباس ها آسیب زا خواهد بود.

برای وضعیت عروقی و رگی مناسب نیست

قطعاً شلوار جین تنگی که پوشیده اید، ظاهر اندام شما را زیباتر نشان می دهد اما اگر بعد از آمدن به خانه آن را عوض نکنید، به سلامت تان آسیب وارد می کند؛ زیرا لباس هایی که ما در بیرون از منزل می پوشیم، معمولاً تنگ تر از حالت عادی هستند و تاثیر منفی روی گردش خون دارند. لباس های تنگ معمولاً جریان خون را محدود می کنند و اگر مدام آنها را بپوشید، به رگ ها و عروق آسیب وارد خواهد شد.

باکتری را وارد خانه می کنید

قطعاً لباس های شما در بیرون از منزل با هر جایی برخورد داشته اند و باکتری ها و میکروب ها را به خودشان جذب کرده اند و. در نتیجه اگر داخل منزل آنها را تعویض نکنید، این باکتری ها به شما آسیب وارد می کنند و عامل ایجاد بیماری و التهابات بدن خواهند شد.

عامل ایجاد آکنه خواهد شد

اگر آکنه روی قسمت شانه و کمر دارید، باید ببینید که آیا بعد از آمدن به منزل لباس خود را سریعاً عوض می کنید یا خیر؟ درست است که این لباس ها بافت و پارچه جذابی دارند اما مانع تنفس پوست شما می شوند و در نتیجه آکنه، جوش و چین و چروک را ایجاد می کنند که معمولا در ناحیه گردن و قفسه سینه بیشتر دیده می شود.

احتمالا به مشکلات شکمی دچار شوید

لباس های تنگ به کمر و شکم فشار زیادی وارد می کنند و احساس ناراحتی را به وجود می آورند و باعث ایجاد مشکلات گوارشی مختلف از جمله رفلاکس می شوند. پس بهتر است که هرچه سریع تر شلوار جین تنگ خود را در بیاورید و به جای آن دامن یا پیژامه به پا کنید.

نظر شما