شناسهٔ خبر: 51072119 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری:

مسلمانان از جنبش دلاور و غیورمردان حماس پشتیبانی کنند

تهران- ایرنا- کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری از مسلمانان، آزادگان و طرفداران فلسطین، موسسات حقوقی و بین المللی، نخبگان و دانشمندان جهان خواست اقدام نابخردانه، ننگین و شرم آور رژیم استعمارگر انگلیس را محکوم و از جنبش دلاور و غیورمردان حماس حمایت و پشتیبانی کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در بیانیه‌ای به مناسبت روز همبستگی با مردم فلسطین، اعلام کرد: مسلمانان، آزادگان و طرفداران فلسطین، موسسات حقوقی و بین المللی، نخبگان و دانشمندان جهان، اقدام نابخردانه، ننگین و شرم آور رژیم استعمارگر انگلیس را محکوم و از جنبش دلاور و غیورمردان حماس حمایت و پشتیبانی کنند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری افزود: ما در تورات به بنی اسراییل خبر دادیم که قطعاً دو بار در زمین فساد می کنید و در برابر طاعت خدا به سرکشی و طغیان و نسبت به مردم به برتری جویی و ستمی بزرگ دچار می‌شوید. پس هنگامی که وعده نخستین فسادانگیزی و طغیان شما فرا رسد، بندگان سخت پیکار و نیرومند خود را بر ضد شما برانگیزیم، آنان لابه لای خانه‌ها را جستجو می‌کنند و این وعده‌ای انجام شدنی است.

این بیانیه خاطرنشان کرد: مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ۲۹ نوامبر سال ۱۹۷۷ با اکثریت آرا این روز را در تقویم جهانی به عنوان روز همبستگی با مردم فلسطین ثبت کرد و از کشورهای عضو این سازمان خواست تا این روز را در تقویم خود داشته و آن را گرامی دارند. اما با گذشت سال‌ها از تصویب این روز مشاهده می‌کنیم که این سازمان مقابل جنایت‌ها، اشغالگری و بیرون راندن مسلمانان از سرزمین آباد و اجدادیشان توسط رژیم جنایتکار و منحوس صهیونیستی سکوت می‌کند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: در واقع سازمان ملل چنین مناسبت‌هایی را به عنوان ویترینی برای فریب دادن و سرگرم کردن کشورها و مردم مظلوم قرار داده وگرنه چرا هیچ حمایتی از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین که پیوسته مورد تجاوز و اشغال قرار دارند، انجام نمی‌دهد و در حالیکه رژیم اشغالگر برخلاف همه قوانین، قطعنامه ها و قواعد بین المللی هر روز دست به اشغال مناطق و روستاهای جدیدی از فلسطین می‌زند و با بمباران و بیرون راندن زنان و کودکان فلسطینی روز به روز به تشدید این اقدامات دست می‌زند و بر جنایات، اشغال، آواره نمودن فلسطینی‌ها می‌افزاید و هیچ اقدامی در محکوم کردن، بازداشتن و مقابله با رژیم جنایتکار صهیونیسم انجام نمی‌دهد.

در این بیانیه آمده است: همچنان که جهانیان شاهدند امروز خانه‌های مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین اشغال می‌شود و مردم مظلوم فلسطین به خاک و خون کشیده می‌شوند و رژیم استکباری آمریکا از شهرک سازی و انتقال سفارتخانه‌ها به قدس شریف و ادامه اشغالگری‌های جدید حمایت می‌کند و رژیم انگلیس تشکلی مانند حماس را که برای سرزمین‌های خود و حقوق غصب شده و بازگشت فلسطینیان آواره و بی خانمان مبارزه می‌کند و مدافع و حامی این مردم مظلوم است، تروریستی می‌خواند و رژیم جعلی صهیونیستی هر روز دست به اقدام جدیدی علیه مردم فلسطین می‌زند.

این بیانیه اعلام کرد: در چنین شرایطی انتظار می‌رود سازمان ملل در چنین مناسبت‌هایی مانند «روز همبستگی با مردم فلسطین» که خود آن را تصویب کرده به دور از فشارهای رژیم منحوس صهیونیستی و آمریکای جنایتکار این جنایت‌ها را محکوم کرده و  به دفاع از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین بپردازد و حقوق حقه و تضییع شده مردم فلسطین را به آنها بازگرداند و جلوی زیاده طلبی‌ها و آواره سازی‌ها و کودک کشی‌ها و ویرانگری‌های رژیم صهیونیستی را بگیرد و حامیان رژیم نژاد پرست و تروریسم بین الملل و متجاوز اسراییل مانند آمریکا و اسرائیل را محکوم کند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: امروز در شرایطی که به خواست خداوند متعال این رژیم منحوس با ضعف و زبونی در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، انتظار می‌رود کشورهای منطقه و حاکمان آنها به خود بیایند و تحت تاثیر نقشه‌های شوم و شیطانی استکبار جهانی با عناوین فریبنده ای مانند «عادی سازی روابط» قرار نگیرند و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف بپردازند.

در این بیانیه آمده است: امروز ملت فلسطین آگاه شده اند و حتی کودکان فلسطینی در میدان هستند و همه مسلمانان و آزادگان تمام دنیا وظیفه دارند با حمایت خود از آنها موجبات آزادی و رهایی قدس شریف را فراهم کنند تا با ایجاد این همبستگی حق بر باطل پیروز شود.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری، ضمن گرامیداشت روز «همبستگی با مردم فلسطین» از تلاش‌های این ملت مقاوم و آزادیخواه قدردانی کرده و خواستار آزادی قدس شریف و فلسطین از نهر تا بحر و تحقق برگزاری همه پرسی به عنوان طرحی که مقام معظم رهبری امام خامنه ای مطرح کرده اند و در سازمان ملل هم تصویب شده است.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری همچون گذشته در کنار مردم فلسطین ایستاده و از حقوق آنها و از بازگشت فلسطینیان آواره به کشور خودشان و آزادسازی همه سرزمین‌های اشغالی حمایت و پشتیبانی می‌کند و از همه مسلمانان و آزادگان و طرفداران فلسطین، دولت‌ها، سیاستمداران و پارلمان‌های کشورها و موسسات حقوقی و بین المللی، نخبگان و دانشمندان می‌خواهد در کنار مردم فلسطین ایستاده و از مبارزات به حق آنها حمایت و دفاع کنند و اقدام نابخردانه، ننگین و شرم آور رژیم استعمارگر انگلیس را محکوم کنند و از جنبش دلاور و غیورمردان حماس، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

این بیانیه افزود:  ما بر این باوریم و معتقدیم که حق بر باطل پیروز خواهد شد و اسراییل چنانکه امام راحل خمینی عظیم الشان فرموده بودند اسراییل نابود و ساقط خواهد شد و مسلمانان و فلسطینیان پیروز خواهند شد.

نظر شما