شناسهٔ خبر: 51028124 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

برگزاری اولین راند مسابقات کشوری روتکس مکس/ نفرات اول به فینال مسابقات جهانی اعزام می‌شوند

صبح امروز اولین راند مسابقات کشوری روتکس مکس ۲۰۲۱ در پیست بین‌المللی سوپرکارت سرزمین ایرانیان با حضور ۲۰ راننده برگزار شد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - اولین راند مسابقات کشوری روتکس مکس ۲۰۲۱ با حضور ناظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با حضور رانندگانی از استان‌های تهران، کرمان و اهواز در پیست بین‌المللی سوپرکارت سرزمین ایرانیان در دو کلاس DD۲ و Senior برگزار شد.

در کلاس DD۲ به ترتیب سیدفرهاد موسوی، حامد شاعری و وحید پایداری حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

همچنین در کلاس Senior نیز مهربد شاملی، آرمان رکنی و ایلیا قندهاری رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

نفرات برتر این مسابقات مجوز شرکت در مسابقات فینال بزرگ جهانی روتکس مکس با حضور نمایندگانی از ۶۰ کشور که اواخر سال جاری میلادی برگزار می‌شود را دریافت کردند.

حسین زینعلی، ناظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی نیز ضمن اعلام رضایت خود نسبت به کیفیت برگزاری مسابقات، داوری، ایمنی و زیبایی پیست بین‌المللی سوپرکارت سرزمین ایرانیان اظهار داشت: برگزاری مسابقات امروز نشان داد که با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور، ایران می‌تواند به خوبی میزبان مسابقات بین‌المللی کارتینگ در کلاس‌های مختلف باشد.

وی افزود: ایران در زمینه ورزش کارتینگ در سطح جهانی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، اما ضعف‌هایی نیز در داخل وجود دارد که فدراسیون به آن‌ها اشراف دارد و در حال پیگیری و رایزنی با وزارت ورزش است تا حمایت‌های بیشتری از ورزش کارتینگ و ورزشکاران این رشته شود. باید شرایطی فراهم شود تا کارخانجات تولید کننده قطعات خودرو و موتورسیکلت بتوانند به عنوان اسپانسر از نخبگان ورزش کارتینگ کشور حمایت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما