شناسهٔ خبر: 51028110 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

واکسن پنج‌گانه کودکان از هفته آتی در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود

گروه استان‌ها ـ مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تزریق واکسن پنجگانه کودکان ۶ ماهه از هفته آتی در استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سیمین خیاط زاده با اشاره به کمبود واکسن و تاخیر در تزریق واکسن پنجگانه به کودکان 6 ماهه در کشور و استان اظهار داشت: این واکسن از هفته آتی در استان تزریق می‌شود.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: قبلا 5 واکسن برای کودکان به صورت جداگانه تزریق می‌شد، اما الان برای کاهش دفعات تزریق، در قالب یک واکسن پنجگانه برای کودکان 2، 4 و 6 ماهه تزریق می‌شود.

خیاط زاده گفت: این واکسن از کشور هند تهیه می‌شود، اما اخیرا وزارت بهداشت کشور در تامین آن با مشکل مواجه شده بود و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام گرفته، توانستیم واکسن موردنیاز را در کشور تهیه کنیم و از فردا شنبه به تدریج در مراکز بهداشت استان توزیع خواهد شد.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: با توجه به این‌که این تاخیر در تزریق، کوتاه بود مشکلی در تامین ایمنی بدن کودکان ایجاد نخواهد کرد، اما اگر این وقفه طولانی شود باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.

انتهای پیام/111/ش

برچسب‌ها:

نظر شما