شناسهٔ خبر: 51027996 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تجلیل از خادمان نماز در سمنان

در اجلاسیه نماز سمنان از ۵۳ خادم این فریضه الهی در استان سمنان تجلیل شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، در این اجلاسیه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در حال برگزاری است، از ۵۳ خادم نماز در استان سمنان تجلیل می‌شود.

حجت الاسلام محمد رضا شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز استان سمنان گفت: این افراد بر اساس سیزده شاخص انتخاب شدند و سه نفر از آن‌ها در اجلاسیه سراسری نماز که اوایل دی ماه در تهران برگزار میشود، حضور خواهند داشت.

وی افزود: رویکرد امسال اجلاسیه استانی نماز، باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، نماز در مدارس و رسیدگی به سنین پایه (حوزه دانش آموزی) است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در این اجلاسیه مطالعه و پژوهش همگانی در موضوعات روز نماز را خواستار شد و گفت: کتب متنوعی در خصوص نماز به چاپ رسیده است که هر کارمند با برنامه ریزی مدون حداقل یک کتاب در خصوص نماز مطالعه کند و خانواده‌ها نیز از طریق فضای مجازی نسخه الکترونیکی آن را می‌توانند دریافت و مطالعه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی با اشاره به شبه افکنی مداوم دشمن برای دور کردن جوانان و خانواده‌ها از نماز تصریح کرد: نشست‌های خانوادگی برای رفع شبهات و بهره گرفتن از مشاوران دینی حتی بصورت تلفنی می‌تواند بسیاری از این شبه‌ها را برطرف کند.

وی نقش موثران اجتماعی در دعوت عمومی به فریضه نماز را تشریح کرد و گفت: طلاب و روحانیون از روش‌های سنتی و بی اثر اجتناب کرده و راهکار‌های نو و ابتکاری برای جذب و جلب افراد در نظر بگیرند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در سفر به سمنان همچنین در جمع علما، روحانیون و طلاب استان نیز در سخنانی از کم رنگ بودن موضوع تفسیر قرآن انتقاد کرد و گفت: نسبت برگزاری جلسات دینی و مجالس اهل بیت نسبت به خواندن و تفسیر حتی یک آیه قرآن بسیار کم است و این موضوع باید با راه اندازی نهضت تفسیر ترمیم شود و با برگزاری اجلاسیه امسال مقرر شده استان سمنان در این نهضت از استان‌های پیشگام باشد.

انتهای پیام/ح

نظر شما