شناسهٔ خبر: 50420997 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد

می‌خواهم برای مردم نوکری کنم و شهر با رای و نظر مردم اداره شود. با احترام به نظر این، ولی نعمتان انقلاب حکم صادره برای آقای حیدری را ملغی می‌کنم.

صاحب‌خبر -

فرارو- پس از انتقادت فراوان و فشار افکار عمومی سرانجام زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد.

زاکانی در نامه‌ای نوشت: در برنامه‌ای که به شورای شهر ارائه کردم، هوشمندسازی کامل مدیریت شهری آنچنان اهمیت داشت که این حوزه را از ابتدا شخصا به عهده گرفتم. یکپارچه‌سازی و دسترسی به داده‌ها و اطلاعات حساس محرمانه نیازمند ایجاد تمرکز مسئولیت در فردی متخصص و کاملا مورد اعتماد و دارای فهم مشترک در کنار اینجانب بود.

آنچنان که این مسئله حتی از برخی مناصب حساس و نظارتی سپرده شده به نزدیکترین بستگان مسئولان تراز اول که در ادوار گذشته تایید شده بود هم برایم مهم‌تر و حیاتی‌تر بود. برای رسمیت بخشیدن و رعایت شفافیت حکم رسمی صادر کردم و برای پرهیز از مضرات احتمالی به دفتر خود دستور دادم هیچگونه اثر استخدامی، مالی و حق امضا بر آن مترتب نباشد. اما این انتصاب به دلیل نسبت فامیلی، موجب شکل‌گیری ابهام و گلایه در برخی دلسوزان انقلاب و دلخوری مردم عزیزتر از جانم شد. مردمی که از ابتدای انقلاب همواره خود را در سنگر جانفشانی و فداکاری برای آن‌ها دیده‌ام.

می‌خواهم برای مردم نوکری کنم و شهر با رای و نظر مردم اداره شود. با احترام به نظر این، ولی نعمتان انقلاب حکم صادره برای آقای حیدری را ملغی می‌کنم.

گفتنی است زاکانی و چمران، رئیس شورای شهر پیشتر انتصاب حیدری را بدون اشکال دانسته بودند و در چند روز گذشته برخی نزدیکان شهردار سعی در توجیه این انتصاب داشتند. 

برچسب‌ها:

نظر شما