شناسهٔ خبر: 50347736 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

سینوفارم و آسترازنکا، بیشترین واکسن های تزریقی در ایلام

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیشترین میزان واکسن های کرونایی مصرف شده در ایلام سینوفارم و آسترازنکا بودند و برکت در جایگاه سوم قرار گرفت.

صاحب‌خبر -
به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ دکتر جمیل صادقی فر روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: قبلا واکسن برکت در جایگاه دوم مورد استقبال عموم مردم استان بود اما به دلیل کمبود آسترازنکا از آن پیشی گرفت. وی افزود: اکنون چندین نوع واکسن کرونا در استان موجود است و مشکلی از نظر موجودی واکسن در استان نداریم.

پایین بودن درصد زریق مادران باردار ایلامی 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با انتقاد از پایین بودن درصد تزریق واکسن کرونا مادران باردار در استان گفت: اکنون درصد پوشش دهی آنها به ۵۴ درصد رسیده که هنوز در شرایط خوبی نیست.

دکتر صادقی فر اظهار داشت: فعلا دلیل عدم استقبال مادران برای تزریق واکسن مشخص نشده و با توجه به خطر ابتلا به کرونا باید هرچه سریعتر این افراد برای تزریق واکسن اقدام کنند.

۶۶.۷ دانش آموزان واکسن تزریق کرده اند
 
وی از استقبال دانش آموزان ایلامی در برخی شهرستانها همچون بدره خبر داد و گفت: درصد استقبال دانش آموزان این شهرستان به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

دکتر صادقی فر اظهار داشت: درصد واکسن در شهرستان ایلام که دارای ۵۰ درصد جمعیت دانش آموزان است به نسبت جمعیت پایین است که امیدواریم هرچه سریعتر تغییر پیدا کند.

نظر شما