شناسهٔ خبر: 50347332 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

تحکیم وحدت در همه حوزه ها باید تقویت شود

مدیر کانون فرهنگی و هنری شیخ بهایی روستای طراقی ترک گفت: در زمان حال وظیفه ما علاوه بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی، تحکیم وحدت در سایر مسایل از جمله وحدت در خانواده ها است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حجت الاسلام «محمد کاظم رضا پور»، از طلاب حوزه علمیه و مدیر کانون فرهنگی و هنری شیخ بهایی روستای طراقی ترک، ضمن تبریک ایام هفته وحدت و فرا رسیدن میلاد پیامبر مهر و محبت حضرت محمد (ص) و نیز امام جعفر صادق (علیه السلام) گفت: پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) در شرایطی چشم به جهان گشودند که نشانه های هدایت از میان مردم دور شده بود ولی حضرت از همان کودکی آیه های عظمت رفتاری و پاکدامنی خودشان را آشکار کردند.

 

وی حضور رسول اکرم را در میان مردم حجاز خورشید امیدواری برای بازگشت مردم به سوی معبود خواند و به موضوع وحدت اشاره کرد و افزود: در هر جامعه ای، وحدت باعث همبستگی و همدلی بین اقشار مختلف شده و در صورت نبود وحدت، جامعه دچار هرج و مرج و اختلافات فرقه ای می شود.

 

حجت الاسلام رضا پور اضافه کرد: اداره کردن جامعه بدون وحدت  مشکل بوده و به سوی اهداف تاریک حرکت خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: در معنای وحدت با همان حقیقت بلندی رو به رو هستیم که پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم ) به صورت هوشمندانه در میان عرب و عجم مسلمان و مسیحی برقرار کرد و در کناش برای اهداف خود که ترویج اسلام بود، تلاش کرد.

 

این روحانی فعال در کانون مسجد، با عنوان اینکه در زمان حال وظیفه ما علاوه بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی، تحکیم وحدت در سایر مسایل است و نقش محوری دارد، در این باره به موضوع وحدت در خانواده اشاره کرد و توضیح داد:  وحدت بین اعضای خانواده و تحکیم بنیان خانواده سبب تحکیم بنیان نهادهای اجتماعی و جامعه ای متحد می شود.

 

حجت الاسلام رضا پور نمونه دیگر را وحدت در بین اهالی محله و مسجد نام برد و گفت: با ایجاد این رابطه مناسب، مشکلات بین هیئت امنا و شوراهای محل برطرف می شود که نتیجه آن همگرایی و گرایش عمومی به مسجد و آبادانی و عمران معنوی خانه های خدا می شود.

 

پایان پیام/71

نظر شما