شناسهٔ خبر: 50345759 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

پیام امیرعبداللهیان در اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی بین المللی وحدت قرائت شد

وزیر خارجه تاکید کرد: هرگونه تهدید علیه بخشی از مسلمانان تهدید علیه کل مسلمانان است و بر این مبنا دکترین نظام اسلامی موجب قدرت اسلامی می‌شود .

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، محمد فتح‌علی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد، پیام حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه را قرائت کرد.

در این پیام آمده است:

 از دیدگاه قرآن کریم وجود صلح و آرامش یک اصل است. درواقع پیام روشنگرانه دین اسلام برای باورمندان این دین است که همه باید با رافت رفتار کنند و براساس امت واحده، بسیاری از پیش فرض های روابط بین‌الملل نیازمند بازنگری است.

هرگونه تهدید علیه بخشی از مسلمانان تهدید علیه کل مسلمانان است و بر این مبنا دکترین نظام اسلامی موجب قدرت اسلامی می‌شود و فهم دیگران را از اسلام و مسلمانان افزایش می‌دهد و به سوءبرداشت ها پایان می‌دهد. ملت‌های اسلامی به سان پیکری واحد پشتیبان یکدیگر هستند.

آنچه در سوریه، عراق، فلسطین و یمن می‌بینیم چیزی جز حرکت مزورانه مستکبران نیست. داعش و القاعده به‌دنبال معرفی چهره‌ای خشن و جعلی از اسلام هستند. ضروری ترین اکسیر برای جلوگیری از ادامه ستم مستکبران توسل به دستور قرآن کریم برای شکل‌گیری جبهه مقاومت اسلامی است.

داعش با وجود حمایت‌های مالی و تسلیحاتی منکوب شده است. اگر تیری علیه کیان اسلام رها می‌شود از کمان کشورهای اسلام ستیز است. دست دوستی به سوی کشورهای اسلامی می‌فشاریم و بر وحدت میان کشورهای اسلامی تاکید می‌کنیم.


انتهای پیام/

نظر شما