شناسهٔ خبر: 50328289 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تجاری سازی ۹۷ دانش فنی چهارمحال و بختیاری

از مجموع ۲۷۵ دانش فنی شرکت‌های دانش بنیان چهارمحال و بختیاری ۹۷ دانش تجاری سازی شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد،  اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون شرکت‌های دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری موفق به تولید ۲۷۵ دانش فنی شده‌اند که از این تعداد ۹۷ دانش فنی تجاری‌سازی شده است.

او، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور رشد یافته این استان را ۷۴ مورد اعلام کرد و گفت: این شرکت‌ها، امسال ۱۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان محصولات خود را به فروش رسانده‌اند.

پیرعلی افزود: همچنین گردش مالی این شرکت‌ها ۲۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

او با اشاره به استقرار ۴۱ هسته و ۲۴ واحد مرکز رشد در استان، خاطر نشان کرد: از مجموع شرکت‌های دانش‌بنیان استان، دو شرکت خلاق است و ۳۸ شرکت نیز دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است.

بیشتربخوانید

پیرعلی در ادامه با اشاره به اعطای ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌‎بنیان این استان، افزود: این تسهیلات در سفر اخیر مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به استان، به ۱۵ شرکت دانش‌بنیان استان اختصاص یافت.

او گفت: صندوق نوآری و شکوفایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خدماتی نظیر تسهیلات سرمایه در گردش، نمونه‌سازی، اشتغال پایدار، تامین فضای کاری و تولید صنعتی ارائه می‌دهد.

شرکت‌های دانش‌‎بنیان چهارمحال و بختیاری برای حدود ۹۰۰ نفر در این استان اشتغالزایی کرده است.

پارک علم و فناوری استان در مساحت ۲۰ هزار مترمربع گسترش یافته است.

انتهای پیام/ش

نظر شما